هدر موبایل
1389/05/14 15:41:00
سرویس سیاسی
آقازاده:

مشروطیت پایه پیروزی انقلاب اسلامی بود

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی مشروطیت را پایه پیروزی انقلاب اسلامی دانست و اعلام کرد: مبنای مردم سالاری دینی از مشروطیت شکل گرفت.

"سیدعلی آقازاده دافساری" درگفت وگو با خبرنگارخانه ملت، با اشاره به سالروز صدور فرمان مشروطیت در 14 مرداد، گفت: قطعا تاریخ مشروطیت یکی از بالنده ترین و مردمی ترین نهضت ها در تاریخ کشور است.

نماینده رشت با توجه به جریانات و فرهنگ سازی که در جریان نهضت مشروطیت علیه استبداد شکل گرفت، خاطرنشان کرد: مبنای مردم سالاری دینی از مشروطیت شکل گرفت و ما از این دوران به بعد شاهد حضور علما در قانون گذاری کشور بودیم، هرچند که مشروطیت بعدها دچار انحراف شد اما در مجموع آثار و برکات این نهضت برای کشور ماندگار شد.

وی با اعلام اینکه مشروطیت پایه پیروزی انقلاب اسلامی درسال 57 شد، اظهار کرد: ما برای نخستین بار شاهد حرکت جمعی مردم در دوران مشروطه بودیم و قانونگذاری در این دوران جایگاه و نقش خود را در عرصه سیاسی کشور پیدا کرد.

آقازاده با تاکید براینکه حضور مردم در نهضت مشروطه برای کشور برکات زیادی داشت، خاطرنشان ساخت: قطعا نهضت های تاریخی می تواند درس بزرگی برای ما داشته باشد.

وی با اشاره به نهضت های مشروطیت، ملی شدن صنعت نفت و 15 خرداد، اظهار کرد: این نهضت ها درس های تاریخی بودند که پایه های پیروزی انقلاب را شکل دادند.

عضو کمیسیون امنیت ملی درس های نهضت های یاد شده را مبارزه با سیاست های استبدادی، استعماری و سکولاریسم عنوان کرد و افزود: انقلاب اسلامی با استفاده از تجربیات این نهضت ها و روشنگری های امام راحل موفق شد پیروز باشد.

نماینده رشت، تصریح کرد: بنابراین ما باید با استفاده از تجربیات نهضت های گذشته، مبانی و آموزه های سیاسی، اقتصادی ،اجتماعی  و دینی آنها را در سیستم های قانون گذاری، اجرایی و قضایی بکار گیریم.

وی افزود: استفاده از این تجربیات در جهت استمرار انقلاب اسلامی نقش موثری خواهد داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet