هدر موبایل
1389/05/15 14:45:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
نمایندگان خانه ملت در تحلیل سپر دفاعی قانون هدفمندکردن یارانه‌ها در مقابل تحریم ها:

افزایش قدرت اقتصادی به واسطه هدفمندکردن یارانه‌ها، فشارهای غرب را کمرنگ می‌نماید

**نمایندگان خانه ملت اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها را یک سپر دفاعی در برابر فشارهای غرب علیه کشورمان برشمردند و اظهار داشتند: قانون هدفمند کردن یارانه ها با افزایش قدرت اقتصادی در همه زمینه ها و نیز مدیریت در سوخت و انرژی همچون سد دفاعی در مقابل فشارهای آمریکا و هم پیمانانش علیه کشورمان عمل می نماید.

*افزایش قدرت اقتصادی به واسطه هدفمند کردن یارانه ها تاثیر بسزایی در کمرنگ شدن تحریمها دارد

در همین ارتباط دبیر کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به تاثیر قانون هدفمند کردن یارانه ها بر افزایش قدرت اقتصادی کشور گفت: افزایش قدرت اقتصادی کشور به واسطه هدفمند کردن یارانه ها، تاثیر بسزایی در کمرنگ شدن تحریمها دارد.

جبار کوچکی نژاد ساداتی نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با اشاره به تاثیرات اجرایی شدن قانون هدفمند کردن یارانه ها بر اقتصاد کشور گفت: با توجه به اینکه قانون هدفمند کردن یارانه ها در جهت صرفه جویی و استفاده صحیح از منابع کشور تاثیر به سزایی دارد لذا می توان گفت اجرایی شدن این قانون تاثیرات بسزایی بر افزایش قدرت اقتصادی کشورمان دارد.

وی افزود: افزایش قدرت اقتصادی کشور ارتباط مستقیمی با بی اثر شدن هر چه بیشتر تحریمها دارد لذا قانون هدفمندن کردن یارانه ها به صورت غیر مستقیم در کمرنگ شدن تحریمهای اقتصادی علیه کشورمان بسیار تاثیر گذار است.

وی افزود: دولت با اندیشیدن تدابیر خاص در خصوص اجرایی شدن قانون هدفمند کردن یارانه ها، کوشیده است به واسطه این قانون استفاده از منابع کشور در مسیر صحیح خود قرار گیرد تا بدین وسیله هم امکانات جاری در کشور از بین نرود هم مصرف در مسیر صحیح خود قرار گیرد.

 

*با اجرا شدن قانون هدفمند کردن یارانه ها مدیریت سوخت تحقق یافته و تحریم ها بی اثر می گردد

در ادامه عضو کمیسیون انرژی با اشاره به مزایای هدفمند کردن یارانه ها در کشور گفت: اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها خودکفایی کشور در تولید انرژی و کاهش هدر رفتن انرژی در حوزه های مختلف را به همراه دارد.

اسداله قره خانی الوستانی نماینده مردم علی آباد کتول در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: با اجرا شدن قانون هدفمند کردن یارانه ها مدیریت سوخت تحقق می یابد و پالایشگاهها و نیروگاه های فرسوده نوسازی می گردند تا ازهدر رفتن انرژی ها جلوگیری گردد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر تولید و توزیع انرژی بدست دولت انجام می شود اما اجرای قانون هدفمند کردن یارانه این تولید و توزیع طبق اصل 44 قانون اساسی بدست بنگاههای خصوصی سپرده می شود.

الوستانی در ادامه افزود: امروز دولت مبالغ سنگینی را جهت اجرای مراحل تولید و توزیع صرف می کند که این هزینه با اجرا شدن اصل 44 به نهادهای خصوصی سپرده شده و در نتیجه قیمت اقلام مختلف انرژی واقعی می شود.

 

*اجرای طرح هدفمندکردن یارانه ها گامی مؤثر در خنثی نمودن تحریم ها

همچنین رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بی اثر دانستن اعمال تحریم ها علیه کشورمان گفت: پروژه هدفمند شدن یارانه ها یک گام بلند و اقدام مؤثر در خنثی نمودن تأثیر فشارهای غرب علیه ایران خواهد بود.

ارسلان فتحی پور نماینده مردم کلیبر و هوراند در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه تحریم ها هیچ گونه تأثیری بر اقتصاد و زندگی مردم ایران نخواهد داشت، اظهار داشت: ادعای اعمال تحریم ها فقط جنجال تبلیغاتی است که از ابتدای انقلاب تاکنون نیز ایران تحت فشارهای آمریکا و هم پیمانانش بوده اند بنابراین هیچ تأثیری در زندگی مردم ایران نخواهد داشت.

رئیس کمیسیون اقتصادی با تأکید بر اینکه با وجود اعلام تحریم ها رشد اقتصادی کشور در هیچ زمینه ای توقف نداشته به رشد 25 درصدی صنعت ساختمان نسبت به سال گذشته اشاره کرد و تصریح کرد: اعمال تحریم ها نه تنها هیچ تأثیری در زندگی ایران ندارد بلکه اداره ملت را روز به روز محکمتر و مقاومتر خواهد کرد.

وی تأکید کرد: افزایش فشارها علیه ایران نه فقط باعث کاهش مصرف و فرهنگ سازی مصرف بهینه در راستای اجرای هدفمندکردن یارانه ها خواهد شد بلکه فواید روز افزونی به لحاظ افزایش توان ملی و خودکفایی در بسیاری زمینه ها دارد.

 

*افزایش تولیدات داخلی وابستگی به واردات خارجی را از میان می برد

در ادامه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نیز با اشاره به تأثیر هدفمندکردن یارانه ها در کمرنگ شدن فشارهای اخیر غرب علیه ایران گفت: هدفمندکردن یارانه ها با افزایش تولیدات داخلی باعث کاهش وابستگی به واردات خارجی می شود و این موضوع قطعاً فشارهای آمریکا علیه ایران را بی اثر می نماید.

محمد کریم عابدی نماینده مردم یزد و طبس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در خصوص هدفمندکردن یارانه ها و تأثیر مقابله به مثل آن بر تحریم ها افزود: هدفمندکردن یارانه ها تولید و مصرف را در کشور هدفمند می سازد و جلوی اسراف را می گیرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: با جهت دادن به نوع استفاده روزمره و جلوگیری از مصرف بیهوده می توانیم تولیدات داخلی را ارتقا دهیم بنابراین با صرفه جویی می توانیم جلوی واردات بیش از اندازه را بگیریم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه قیمت اقلام در برخی کشورهای مجاور بسیار بالاتر از ایران است اذعان داشت: نرخ بنزین در کشورهای مجاور که 20 برابر ایران است باعث سوء استفاده و قاچاق این کالا توسط برخی افراد شده است لذا اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها این معضل را از میان می برد و از واردات بنزین جلوگیری می نماید.

نماینده مردم یزد و طبس در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار داشت: با هدفمندکردن یارانه ها هر چیزی در جایگاه خودش قرار می گیرد و هشت مورد از ساختار کشور از جمله ساختار گمرکات مالیات ها، بانک ها و سایر سیستم های اصلاح می گردد و همچنین این روش حدود 117 هزار میلیارد تومان یارانه پرداختی را پس انداز می نماید.

عابدی همچنین تصریح کرد: در حال حاضر بیش از 20 درصد کل بودجه کشور صرف پرداخت یارانه ها می شود که در صورت هدفمندکردن آن می توانیم این رقم را صرف تولیدات داخلی اعم از کشاورزی و صنعتی کشور نماییم که در این صورت علاوه بر عدم واردات کالاها و محصولات کشاورزی قادر خواهیم بود بنزین را صادر کنیم و فشارهای آمریکا و همپیمانانش را علیه ایران خنثی نماییم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه خاطرنشان کرد: طی 30 سال انقلاب همواره شاهد تهدیدات و تحریم هایی از جانب آمریکا بوده ایم ولی جوانان و نخبگان ایران این تحریم ها به فرصت تبدیل کرده و امید است ملت فهیم ما با صرفه جویی به هرچه بهتر اجرایی شدن قانون هدفمندکردن یارانه ها کمک نمایند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: هدفمندکردن یارانه ها تولیدات داخلی را افزایش داده و باعث کاهش وابستگی به واردات خارجی می شود لذا افزایش تولیدات داخلی فشارهای آمریکا علیه ایران را بی اثر خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet