هدر موبایل
1389/05/15 09:24:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
اکرمی:

هر دستگاهی باید وظیفه‌ی قانونی خود را انجام دهد

**یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تصریح بر این‌که هر دستگاهی موظف است به مسوولیت خود عمل کرده یادآور شد: جای معامله در اجرای قانون وجود ندارد.

حجت‌الاسلام سید‌رضا اکرمی، نماینده مردم تهران در خانه ملت در گفت‌وگو با ایسنا، در ارزیابی از ضرورت وجود وحدت در جامعه در شرایط فعلی گفت: شرایط ما چه عادی باشد یا ویژه، بالاخره باید قانون در کشور حاکم باشد و هرکسی هم باید کار خود را قانونی انجام دهد.

وی افزود: این‌که بگوییم شرایط خاص سیاسی در داخل یا خارج داریم یا مسائل دیگر، این هم به نوعی جوسازی است.

این نماینده مجلس با بیان این‌که به‌طور کلی مسیر رشد جامعه هموار و صاف مشاهده نمی‌شود؛ گفت: مسامحه‌ها یا بهانه‌جویی‌هایی که بعضا شاهدیم، باعث بگومگو و دلخوری می‌شود و قطعا هم دشمن از این شرایط می‌تواند سوء‌استفاده و علیه ما در دنیا جوسازی کند، لذا نباید به دست دشمن بهانه دهیم.

وی با بیان این‌که باید دنبال تنش‌زدایی باشیم نه ایجاد تنش و تشنج، افزود: عاقلانه، عالمانه و خیرخواهانه این است که هرکسی وظیفه‌ی قانونی خود را انجام دهد، حتی گفته شده قانون بد، بهتر از بی‌قانونی است، زیرا با بی‌قانونی نمی‌توان جامعه را اداره کرد و به رشد مورد نظر رسید.

اکرمی، " قانون و اجرای آن " را ضامن سعادت جامعه دانست و گفت: هرکدام از این دو مساله‌ی مهم با مشکل مواجه شود، معلوم می‌شود در جامعه با مشکل مواجه هستیم.

وی در ارزیابی از نقش مسوولان در رفع مجادلات و ایجاد وحدت و حل اختلاف نظرها و مجادلات در جلسات خصوصی گفت: هرکسی اگر کار خود را انجام دهد، کار به مجادله نمی‌کشد.

وی عمل به قانون را بار دیگر مورد تاکید قرار داد و افزود: قبل از آنکه چیزی قانون شود می‌توان در قالب مذاکره و گفت‌وگو اگر مشکلی وجود داشت حل کرد، اما وقتی مساله‌ای قانون‌ شد، دیگر جای چانه‌زدن و مجادله وجود ندارد، لذا باید قانون را اجرا کرده و یا اصلاحیه‌ی قانون را بیاورند، نه این‌که قانون را متوقف کرده و یا بهانه‌جویی کنند که قانون را قبول نداشته و یا آن را اجرا نمی‌کنیم.نباید چنین شود زیرا خلاف قانون است .

وی در پایان گفت: هر دستگاهی باید وظیفه‌ی قانونی خود را انجام دهد و باید این مساله را بپذیریم و آن را تبلیغ کنیم و اگر دستگاهی واقعا در اجرای قانون مسامحه می‌کند آن را مورد بازخواست قرار دهیم. باید به جامعه آگاه‌سازی و روشنگری کنیم که هرکسی باید به وظیفه‌ی خود عمل کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet