ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/05/16 09:32:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
ثروتی:

از عدم تفاهم و تعامل دولت و مجلس، مردم متضرر می‌شوند

**یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه‌ی مجلس شورای اسلامی با تاکید برضرورت وجود اعتقاد عملی دولت و مجلس به همکاری با یکدیگر گفت: دولت و مجلس باید گفت‌وگوهایشان را در چارچوب قانون انجام دهند و قانون را معیار و ملاک همکاری‌های خود بدانند.

موسی‌الرضا ثروتی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: این‌که یک طرف بگوید قانون را اجرا نمی‌کنم، یا طرف دیگر بگوید قانونی را که تصویب می‌کنم به هر ترتیب باید اجرا شود، امکان‌پذیر نیست. مجلس و دولت باید همدیگر را درک کنند. اگر دولت واقعا توانایی اجرای قانونی را ندارد، باید استدلال بیاورد و این استدلال مورد قبول مجلس قرار گیرد، نه این‌که طرفین نظر خود را به یکدیگر تحمیل کنند.

وی افزود: مثلا در مورد هدفمندسازی یارانه‌ها وقتی دولت استدلال کرد، مجلس هم استدلال خودش را داشت و گاهی از این مساله تقابل برداشت می‌شد که نباید این‌گونه برداشت کرد، بلکه مجلس و دولت باید در فضای گفت‌وگوی مناسبی همدیگر را باور کنند و بدانند که دولت به مجلس و مجلس به دولت نیاز دارد.

نماینده‌ی مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که در صورت عدم تفاهم و تعامل دولت و مجلس، مردم متضرر خواهند شد، اضافه کرد: اگرکارها با تفاهم و تعامل پیش برود، قطعا مردم کمتر آسیب می‌بینند. لذا دولت و مجلس باید این را باور کنند که هرکدام به تنهایی نخواهند توانست مشکلات مردم را حل کنند و هردو باید در این مسیر به خواسته‌های یکدیگر توجه کنند، در غیر این صورت مردم و جامعه آسیب خواهند دید.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه‌ی مجلس شورای اسلامی با یادآوری این‌که به موجب قانون، مقام معظم رهبری هماهنگ کننده‌ی روابط بین قواست و قوای سه‌گانه باید زیر نظر رهبری با هم همکاری مسالمت‌آمیز داشته باشند، گفت: در این صورت کشور موفق خواهد بود و نفع آن به مردم بازمی‌گردد.

ثروتی با بیان این‌که این الزامات برای تفاهم و همدلی دو قوه مورد نیاز است، گفت: معتقدم مدتی است فضای تعامل دولت و مجلس تیره شده است. مثلا چند ماهی است دولت مصوبات خود را به مجلس نمی‌فرستد.

این نماینده اصولگرای مجلس در پایان گفت‌وگوی خود با ایسنا خاطرنشان کرد: اگر دولت و مجلس با هم همکاری کنند می‌توانند در فضای مسالمت‌آمیز با یکدیگر تشریک مساعی داشته باشند و در غیر این صورت عدم هماهنگی دولت و مجلس علاوه بر این‌که مشکلاتی را برای قوا به وجود می‌آورد، در جامعه هم مشکل‌آفرین خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet