هدر موبایل
1389/05/16 11:50:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو فراکسیون اصولگرایان:

همه به اندازه جایگاه و نفوذکلام خود در زمینه ایجاد وحدت مسئولند

**نماینده مردم اصفهان در خانه‌ی ملت گفت: پیش از چیز باید به این پرسش اساسی پاسخ دهیم که چرا با وجود بیش از ۲۰۰ نماینده اصولگرا در مجلس هشتم و دولت اصولگرا به میزان مورد انتظارمان نتوانستیم به اهداف‌مان برسیم و وقت و انرژی ما به میزان زیادی تلف شد؟

محمدکریم شهرزاد، نماینده‌ی مردم اصفهان در خانه‌ی ملت در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که حرکت به سمت وحدت، به نفع کشور و ملت است، گفت: در شرایطی که از خارج از مرزها تحت فشار هستیم وحدت اصولگرایان باید بر اصولی تکیه داشته باشد تا پایدار بماند.

وی افزود: جریانات اصولگرا می‌توانند حول محول رهبری با یکدیگر به وحدت برسند و در مقاطع مختلفی هم که به وجود می‌آید به رهنمودهای ایشان جامه عمل بپوشانند، زیرا وحدت بدون محور عین تفرقه است.

شهرزاد جامعیتن را منشاء وحدت دانست و گفت: تشکیل کمیته مشترک جامعتین حرکت مناسبی است و باید تقویت شود، اما باید آسیب شناسی کنیم و ببینیم علت این تفرقه‌ها چیست؟ اگر آسیب شناسی انجام نشود این راه حل‌ها‌ نمی‌توانند آن‌طور که باید و شاید، موثر واقع شود.

وی با بیان این‌که تفرقه و اختلاف از این ناشی می‌شود که یک فرد و جریان، خودش را اصل قرار دهد، ادامه داد: فراموش کردن مصالح ملی و آرمان‌های انقلاب، گزینشی برخورد کردن با رهنمودهای رهبری، عدم توجه به اولویت‌های کشور و مردم، عبرت نگرفتن از گذشته و مغرور شدن از کسب پیروزی از عوامل ایجاد تفرقه است.

شهرزاد گفت: منشاء همه‌ی تفرقه‌ها هوای نفس است، در غیر این صورت خدمت به مردم و کشور منجر به تفرقه نمی‌شود.

وی با بیان این‌که توجه به ساختارها و مدیریت اصولگرایی، اتحاد و انسجام میان جریان اصولگرا در مجلس و دولت اهمیت بسیاری دارد، گفت: باید مشخص کنیم ساختارهای موجود چقدر توانسته است به حفظ وحدت کمک کند یا فراکسیون اصولگرایان چقدر توانسته است به نیازهای مردم جواب دهند؟

نماینده‌ مردم اصفهان در مجلس پیشنهاد داد: رییس فراکسیون اصولگرایان باید از رییس قوه مقننه جدا باشد تا بتواند وقت بیشتری را برای اصولگرایان بگذارد.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان این‌که روی افراد خاصی اصرار ندارم و از نظر سازمانی این مساله را بیان می‌کنم، ادامه داد: مشکلی که در حال حاضر وجود دارد این است که رییس مجلس به علت مسافرت‌ها، شرکت در جلسات و شوراها، وقت کافی برای اصولگرایان ندارد.

وی افزود: ساختار تشکیلاتی اصولگرایان باید تغییر کند و تجربه نشان داده است این‌که برای تشکیل شوراها به استان‌ها سهمیه داده شود، کارآیی بالایی ندارد.

شهرزاد معتقد است؛ باید مجمع عمومی اصولگرایان تشکیل شود و نمایندگان راهکارهایی را برای وحدت اصولگرایان ارائه دهند.

وی در پایان گفت‌وگو با ایسنا با تاکید بر این‌که هر کس به اندازه‌ی جایگاه و نفوذکلام خود در زمینه‌ی ایجاد وحدت مسئول است گفت: عقلا و بزرگان جریان اصولگرایی باید رهنمودهای رهبری را تبیین کنند و همه‌ی ما باید از ایجاد جبهه‌های فرعی و تفرقه‌های جدید پرهیز کنیم و فکر و انرژی خود را بر روی حل مسائل کشور متمرکز کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet