ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/05/16 14:00:00
سرویس اقتصادی
نورا تاکید کرد:

بزرگترین خدمت به مردم جلوگیری از واردات کالاهای بی‌کیفیت است

**عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: قدرت خرید پایین جامعه، عدم فرهنگ سازی درست و برخی گرفتاری های بین المللی مشکل اصلی واردات کالاهای بی کیفیت به داخل کشور است و مادراین بخش مانع قانونی نداریم.

"عباسعلی نورا "در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص واردات زیاد اجناس خارجی و ضربه ای که از این ناحیه به تولید کننده داخلی وارد می شود گفت: قانون درحمایت از تولیدات داخلی کاملا شرایط روشنی دارد و معمولا قانون این مجوز را به دولت نمی دهد که اجناسی را که تولیدات داخلی دارند وارد کند.
وی تاکید کرد: بسیاری از اقلام کلیدی در قانون به صراحت مورد توجه قرار گرفته اند که از آن جمله تولیدات کشاورزی، تولیدات صنعتی مانند خودرو می توان اشاره کرد.
وی درخصوص موارد تولیدی مصرفی اظهار داشت: دولت در مورد این بخش مجوز هایی برای تنظیم بازار دارد تا مقررات خود را وضع کرده و نسبت به این تنظیم اقدام کند.
نماینده مردم زابل و زهک در مجلس شورای اسلامی در خصوص این که مشکل فعلی واردات در کشور مربوط به کالاهای غیر ضروری است یادآور شد: به نظر می رسد در این بخش هم ضعف قانونی داریم و هم دولت سخت گیری های لازم را انجام نمی دهد.
نورا در ادامه با اشاره به وسایل کم کیفیت چینی آن ها را فاقد هر گونه منفعتی برای کشور دانست و گفت: برخی اجناس و وسایل بازی بچه ها از چین وارد می شود که یک بار مصرف هستند.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در خصوص این که علاوه بر موانع تعرفه ای چه مانع دیگری می توان برای عدم واردات این اجناس به کشور در نظر گرفت خاطرنشان ساخت: در این خصوص به مقدار زیادی باید فرهنگ سازی شود. به دلیل برخی گرفتاری های بین المللی برخی از کالاهایی راکه از کشور های دیگر  وارد می کنیم که این کالاها استاندارد لازم را ندارد.
وی تاکید کرد: بزرگترین خدمتی که در حق مردم می کنیم رعایت استاندارد ملی است که کالای بدون مجوز استاندارد حق ورود به کشور را نداشته باشد و تنها راه جلوگیری از بحران واردات بی رویه کالاهای بی کیفیت که اقتصاد کشور را دچار مشکل می کند  رعایت همین نکته است زیرا کالایی که دارای استاندارد خوبی باشد در قیمت  فعلی کالاهای چینی موجود در بازار نیست.
نورا در ادامه با اظهار تاسف  ادامه داد: خبر ناموثقی داریم که کشور چین کالاهای بی کیفیتی را که استاندارد مناسب جهانی دارد به کشور های توسعه یافته صادر می کند و کالاهایی که از استاندارد لازم  برخوردار نیستند به کشورهای جهان سوم صادر می کند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: این اشکالی است که به کالاهایی از جمله کالای چینی وارد است و مردم نباید کالای غیر استاندارد را بخرند. ولی چون جامعه از نظر قدرت خرید پایین است به خرید برخی از این اجناس تن می دهد. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet