هدر موبایل
1389/05/17 10:04:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
قاضی زاده:

رشد منفی 10 درصدی را در بخش کشاورزی داشته‌ایم

**نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس، گفت: کنترل مصرف و توزیع عادلانه‌ منابع از آثار قانون هدفمندکردن یارانه‌هاست.

به گزارش ایسنا، امیر حسین قاضی‌زاده هاشمی در دومین روز از گردهمایی تخصصی نامداران صنعت و تجارت ایران که در محل پارک علم و فناوری خراسان برگزار شد، گفت: حال که زمان اجرای قانون هدفمند نمودن یارانه‌ها فرارسیده است، باید تمهیداتی اندیشید که بیشترین بهره‌برداری و فرصت سازی را داشته باشد و در صورت وجود تهدیدات در راستای اجرای این قانون، تمهیداتی اندیشید تا آثار آن را کاهش دهیم.

وی با اشاره به این‌که با اجرای این قانون، مصرف مدیریت شده و باعث استفاده‌ بهینه از منابع خدادادی می‌شود، افزود: بهتر است تا منابع و انرژی به اتمام نرسیده با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها در مصرف انرژی، شاهد کنترل و مدیریت مصرف باشیم و عدالت اجتماعی،‌ حمایت اجتماعی و نظام‌های حمایتی و بیمه را توسعه و تعمیق دهیم.

وی با بیان این‌که بخشی از منابع هدفمند به موضوع تولید اختصاص داده شده است، افزود: میزان 30 درصد از منابع صرف حوزه‌ تولید می‌شود و 70 درصد دیگر نیز بی‌ارتباط با بخش تولید و تجارت نیست، چرا که میزان 50 درصد از 70 درصد همان پرداخت نقدی یارانه‌هاست که تا پایان برنامه پنجم تبدیل به سیستم بیمه و حمایت اجتماعی می‌شود و میزان 20 درصد نیز جهت جبران هزینه‌ها و کسورات دولت است.

قاضی‌زاده خاطرنشان کرد: امیدواریم 72 میلیون جمعیت کشور تحت پوشش بیمه ‌قرار گیرند و میزان حمایت‌ها افزایش یابد و منابع و کسری‌هایی که در نظام حوزه‌ سلامت است، تامین شود.

وی با اشاره به این‌که اجرای قانون هدفمند نمودن یارانه‌ها موجب بهتر اداره کردن زندگی اقشار آسیب پذیر نظیر بی‌سرپرست‌ها، معلولان و موارد دیگر خواهد شد، تصریح کرد: جابه‌جایی نقدینگی، کششی را در بازار ایجاد خواهد کرد که بین وضعیت تورم که ایجاد خواهد شد و رونق در بازار کسب و کار بایستی تعادل ایجاد کرد.

نماینده مردم مشهد وکلات در مجلس یادآور شد: قیمت تمام شده‌ کالا و خدمات کشاورزی بسیار بالا است و به این علت دولت مجبور است دست به واردات بزند که سیکل معیوبی را ایجاد کرده است.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان این‌که رشد منفی 10 درصدی را در بخش کشاورزی داشته‌ایم، گفت: با اجرای قانون هدفمند نمودن یارانه‌ها قیمت‌ تمام شده این بخش قابل مدیریت‌تر خواهد بود.

وی در ادامه اظهار داشت: در حوزه‌ صنعت،‌ ستاد تحول صنعتی تشکیل شده است که براساس آن صنایع و کارهای تولیدی به سه گروه و 65 پروژه دسته‌بندی می‌شود تا بررسی ضرر و زیان‌های احتمالی به صنایع انجام گیرد و مشخص شود در کدام یک سود کمتر می‌شود و کدام یک نیاز به اصلاح تکنولوژی دارد.

نماینده‌ مردم مشهد و کلات در مجلس اذعان کرد: در بخش صنایع دارای برنامه‌های منظم‌تری هستیم، اما در حوزه‌ کشاورزی و تولیدات غذایی آسیب‌هایی وجود دارد که تا اندازه‌ای نگران کننده است، زیرا تامین غذا از یک سو و حجم بالای اشتغال در بخش کشاورزی نیز از سوی دیگر ایجاد زیرساخت‌های مطلوب کشاورزی را می‌طلبد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet