هدر اصلی
1387/01/27 14:32:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

فتحی پور: انتخابات در ایران هدف تثبیت نظام را در ذات خود نهفته دارد

نماینده مردم کلیبر و بخش هوراند تصریح کرد: عرصه انتخابات در ایران علاوه بر متبلور نمودن ماهیت مردم‌سالاری دینی جمهوری اسلامی ایران، هدف تثبیت، تحکیم و تنومند ساختن این نظام سیاسی را در ذات و بطن خود نهفته دارد.

به گزارش خانه ملت، نطق کامل "ارسلان فتحی‌پور" سومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

میلاد با سعادت حضرت امام حسن عسکری (علیه‌السلام)، آغاز بهار طبیعت و سال جدید شمسی که امسال حیات جاودان و مبارک نظام مقدس جمهوری اسلامی سی‌امین آنرا تجربه می‌کند، خدمت رهبر معظم انقلاب، عموم هموطنان نوع‌دوست ایرانی و تک تک همکاران عزیز و همه مسؤولین، دست‌اندرکاران سختکوش تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

عرض تبریک مهمتر به مناسبت برگزاری هرچه باشکوه‌تر انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی که ان‌شاءالله موتور محرکه قوی‌تری در افزایش شتاب و سرعت پیشرفت و ترقی ماشین انقلاب برای رسیدن به قله‌های سعادت و مانعی سترگ برای واماندگی و پسرفت اهداف پلید و خصمانه دشمنان غدار و مکار این مرز و بوم خواهد بود، آنگونه که تا حال شده، ان‌شاءالله.

از مردم فهیم، شریف، غیور و ولایت‌مدار حوزه انتخابیه‌ام شهرستان کلیبر و بخشهای هوراند، خدافرین و آبش‌احمد نهایت سپاسگزاری و قدردانی را دارم؛ ابتدائاً بخاطر مشارکت و حضور گسترده‌ای که در انتخابات 24 اسفند داشتند و با مشارکت 90 درصدی علاقمندی حقیقی خود به نظام سیاسی و پایبندی عمیق خود به آرمانهای اصیل انقلاب و اندیشه‌های ناب بنیانگذار فقیه جمهوری اسلامی و اعتقاد راسخ و مضاعف خود را به اصل اصیل و مترقی ولایت‌فقیه و تبعیت همه‌جانبه خود از این اصل را به نمایش گذاشتند و ثانیاً از بابت حسن اعتمادی که با سپردن امانت گرانبهای وکالت خود در مجلس هشتم ابراز نمودند، منت‌داری بی‌حد و حصر خود را اعلام می‌دارم و از خداوند متعال خواهان توفیق روزافزون درجهت ایفای امانتداری احسن را دارم. همچنین تقدیر و تشکر خود را از کلیه برگزارکنندگان انتخابات و هیأتهای اجرایی و نظارت و شورای نگهبان اعلام می‌دارم.

همکاران گرامی بلحاظ حضوری که در عرصه انتخابات داشتم از نزدیک و به عینه با برخی مسائل و مشکلات برخوردهایی داشتم که بخاطر احساس مسؤولیت و تعلق‌خاطری که به نظام و کشور دارم طرح آنها را جهت استحضار مقامات مسؤول ذی‌صلاح برای چاره‌اندیشی و اتخاذ تدابیر لازم و لحاظ این نوع مسائل در تصمیم‌گیریها و تصویب اصلاح قوانین لازم می‌دانم.

همانطورکه همه ما می‌دانیم عرصه انتخابات در ایران علاوه بر متبلور نمودن ماهیت دموکراسی مردم‌سالاری دینی جمهوری اسلامی ایران، هدف تثبیت، تحکیم و تنومند ساختن این نظام سیاسی را در ذات و بطن خود نهفته دارد و در تدوین قانون اساسی هم دغدغه قانونگذار بوده، هم از تأکیدات بنیانگذار جمهوری اسلامی بوده و هم در سفارشات و فرمایشات رهبر معظم انقلاب نمایان می‌باشد. با این اوصاف انتخابات در ایران آزمونی برای شناخت دوستان و دشمنان نظام می‌باشد.

مسؤولین محترم اجرایی و نظارت من از شما می‌پرسم تأکیدات رهبر معظم انقلاب قبل از برگزاری انتخابات خطاب به گروههای سیاسی داخلی چه بود؟ آیا تأکیدات ایشان غیر از این بود که گروههای سیاسی باید مرز خود را با دشمن پررنگتر کنند و اجازه ندهند دشمن با استفاده از مرز این گروهها و دسته‌جات سیاسی به این طرف نفوذ کند؟ یا اینکه خدای‌ناکرده برخی از این گروهها با افراط و اغراق از مرز خودی رد شده و در اردوگاه دشمن قرار بگیرند؟ حال آیا شما بعد از برگزاری انتخابات یک ارزیابی واقعی انجام داده‌اید تا معلوم شود افراد و گروههای حاضر در انتخابات چه میزان پایبندی خود را به این سفارشات نشان داده‌اند. کاری که برخی از افراد علیه دین، سیاست، نظام سیاسی ما و مسؤولین کشور انجام داده‌اند، کاری است که حتی دشمنان ما نیز انجام نداده‌اند.

اگر امروز یک قانونگذار خبیث هلندی با ساختن فیلمی تحت عنوان فتنه و نمایش آن در اینترنت به باور، ایمان، شعور و مقدسات مسلمانان توهین می‌کند، متأسفانه در داخل کشور نیز بودند معدود کسانیکه با حمایت از کاندیداهای خاص با راه‌اندازی سایتها و وبلاگهای بی‌نام و نشان و بی‌مسؤولیت، دوبرابر آن اجنبی مزدور به مقدسات و به باورهای دینی مردم توهین نموده‌اند. آیا این همخوانی داخلی و خارجی نگرانی را دو چندان نمی‌کند؟

علی‌رغم اینکه رهبر انقلاب خطاب به حاضرین در انتخابات فرمودند مرز خود را با دشمن پررنگ کنید، آیا هنوز بعضی آقایان دشمن را نشناخته‌اند یا همچنان خانه دشمن را نمی‌شناسند. چطور کسانیکه قرار بود تحت لوای حاکمیت جمهوری اسلامی ایران نمایندگی مردم را عهده‌دار شوند، به جای اینکه سعی کنند التزام و اعتقاد خود را به چارچوب نظام سیاسی، قانون اساسی و ولایت‌فقیه اثبات کنند، سعی کردند ارادت خود را به چهره‌های خائن و متواری ضد نظام غنوده در خانه دشمن به اثبات برسانند و در انتخابات صدرالاشاره شأن خود را تا حد قاصد و پیام‌رسان آنها تنزل داده باشند.

مگر نه این است که شأن مجلس علاوه بر قانونگذاری دفاع از حاکمیت ملی، تمامیت ارضی، استقلال سیاسی، اقتصادی و دفاع از حقوق مردم و تلاش برای برگرداندن حقوق از دست رفته آنها می‌باشد؟ پس در این صورت چگونه قابل توجیه است که توسط کاندیدای خاص به مشتاقان تجزیه در داخل و خارج از کشور برای تمرکز در شهرستان خاصی فراخوان داده شود و جامه عمل پوشاندن به اهداف تجزیه‌طلبانه را از تعهدات لاینقضی کاندیدای وصف‌الاشاره اعلام کرد.

بنظر می‌رسد دشمنان ما در استراتژی و تاکتیکهای خود تجدیدنظر کرده‌اند و در استراتژی جدید خود شهرستانها و شهرهای کوچک را بجای کلان‌شهرها بعنوان مرکز کانون فتنه خود انتخاب نمودند.

درست است که تبلیغات رسمی ما یک هفته و التهاب انتخاباتی شاید در حد 3، 4 ماه باشد، ولی فتنه‌ای که در این مدت کوتاه ایجاد می‌شود، همواره 4، 5 سال فرصت‌سوزی را بر مسؤولین و کشور ما تحمیل می‌نماید. بجای اینکه انرژی و توان مسؤولان صرف توسعه و ترقی و حل مشکلات و معضلات مردم شود، صرف خنثی کردن این توطئه‌ها می‌شود.

توصیه اخیر خطاب به مسؤولین محترم و مقامات ذی‌صلاح این است که جهت جلوگیری از وارد شدن خسارت جبران‌ناپذیر یا آسیبهای احتمالی، برخوردهای بموقع و دشمن‌شناسی نیز به موقع و سر وقت انجام پذیرد.

در برهه انتخابات کسانیکه با عدم احراز صلاحیت یا احراز عدم صلاحیت روبرو شدند، از سر دلسوزی یا از روی ناراحتی و فشار روحی روانی انتقادات تندی به مسؤولین یا روند اجرای انتخابات کرده باشند، سعه‌صدر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران آنچنان زیاد است که با رأفت و رحمت و یا با پاسخ قانع‌کننده با این انتقادات برخورد نمایند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet