هدر موبایل
1389/05/17 14:17:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده کرج:

تسریع در روند تصمیم‌گیری، از مزایای استان شدن کرج است

**یک نماینده مردم کرج در مجلس گفت: یکی از بزرگترین مزایای استان شدن کرج، تسریع در روند تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری است. چه آن‌که پیش از این می‌بایست پروسه‌ای طولانی را طی می‌کردیم تا مدیران شهری بتوانند تصمیماتی که راجع به این شهرستان گرفته می‌شود را پس از ابلاغ، اجرایی کنند.

فاطمه آجرلو، در گفت‌وگو با ایسنا، ‌با اشاره به تایید تاسیس استان البرز از سوی شورای نگهبان، گفت: تاکنون مدیران شهری در حوزه تصمیم، تاثیرگذار نبودند، این یکی از مهم‌ترین مسائلی بود که ما درگیر آن بودیم، چرا که بعضا تصمیماتی گرفته می‌شد که قابلیت اجرا در منطقه را نداشت، و همین موضوع باعث نارضایتی مردم و عقب‌ماندگی در حوزه خدمات‌رسانی می‌شد.

آجرلو « استقلال در ردیف‌های بودجه» را یکی دیگر از مزایای استانی شدن کرج دانست و افزود: بودجه‌هایی که در حوزه استانی به کرج تخصیص می‌ِیافت تا به شهرستان می‌رسید چیزی زیادی از آن باقی نمی‌ماند.

نماینده مردم کرج، « هزینه‌کرد درآمدهای منطقه، در خود منطقه » را از دیگر مزایای تشکیل استان البرز عنوان و خاطرنشان کرد: منطقه ما درآمدهای زیادی دارد، یکی از فعال‌ترین بازارهای بورس را داراست و در حوزه مالیاتی یکی از پردرآمدترین سازمان‌های مالیاتی را دارد، ولی متاسفانه هیچ یک از این‌ها در سرنوشت خود شهرستان تاثیرگذار نبوده است.

وی با بیان این‌که تاسیس استان البرز تحول عظیمی را در منطقه‌ ایجاد خواهد کرد و این امر بر آبادانی کرج بسیار تاثیرگذار است، افزود: وقتی فرآیند تصمیم و اجرا کوتاه شود حتما سرعت در اجرا بالاتر می‌رود، و این امر بر آبادانی شهر و استان تاثیر می‌گذارد.

آجرلو یادآور شد: کرج یک قطب صنعتی است، این درحالی است که با سه سال تلاش نتوانستیم کارگروه اشتغال مستقل غرب استان تهران را در کرج تشکیل دهیم. اگر کارگروه اشتغال را در استان البرز تشکیل دهیم حتما خواهیم دید که در دو حوزه « حفظ اشتغال موجود» و « ایجاد اشتغال جدید» با توسعه منابع و مراکز اشتغال پیشرفت خواهیم داشت.

به گفته وی، تقریبا 35 درصد از صنایع کل استان تهران در کرج متمرکز است و متاسفانه « عدم نظارت، ‌مدیریت و عدم تخصیص تسهیلات به موقع و سرمایه در گردش» باعث شده سرعت ایجاد اشتغال کند شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet