هدر موبایل
1389/05/17 15:31:00
سرویس اقتصادی
کاظم دلخوش:

دولت به وزارت تعاون کمک کند

**نایب رییس اول کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت : همه وزارتخانه‌ها و در راس آنها دولت باید به وزرات تعاون کمک کنند تا این وزارتخانه حمایت خود را از تعاونی‌ها افزایش دهد.

"کاظم دلخوش اباتری" نماینده مردم صومعه سرا در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت خاطر نشان کرد: چنانچه تعاونی ها، اتحادیه های تعاونی و اتاق تعاون از قدرت و توان بالایی برخوردار باشند امکان مشارکت در اصل 44 افزایش می یابد.

وی اضافه کرد: وزارت تعاون بایستی در حوزه حاکمیتی فعال باشد اما از آنجا که این  وزارتخانه از امکانات کمی برخوردار است نتوانسته در ایجاد اشتغال و اعطای تسهیلات به تعاونی ها عملکرد تاثیرگذاری داشته باشد.

دلخوش در ادامه تصریح کرد: بر اساس سیاستهای ابلاغی اصل 44 بخش تعاون در طول مدت دو برنامه چهارم و پنجم توسعه بایستی به سهم 25 درصدی از اقتصاد کشور می رسید اما  هنوز نتوانسته است به رشد قابل توجهی برسد و همچنان از برنامه عقب هستیم.

این نماینده مجلس در ادامه افزود: البته در بخش تعاون کارهای زیادی انجام شده و تسهیلات خوبی پرداخت شده است و  صنایع کوچک، متوسط و بزرگ در قالب تعاونی راه اندازی شده اند اما در مجموع آنطور که باید از بخش تعاون حمایت جدی صورت نگرفته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet