هدر اصلی
1387/01/27 12:16:00
سرویس کمیسیون ها

چمران: پیشنهاد شورای شهر برای افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها ‌٥/١٣ درصد است

مهدی چمران اعلام کرد: پیشنهاد شورای شهر تهران برای افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها ۵/۱۳ درصد است.

"مهدی چمران" رئیس شورای اسلامی شهر تهران که روز سه شنبه در مجلس حضور یافته بود، در جمع خبرنگاران پارلمانی در ارتباط با افزایش نرخ کرایه تاکسی گفت: در مورد نرخ کرایه تاکسی‌ها دو بحث وجود دارد، یکی آن که اکنون ممکن است تاکسی‌ها کرایه‌ای را دریافت کنند که خارج از مصوبه است که درست نیست و باید طبق مصوبه عمل کنند و دیگر این که نرخی که تاکسی‌رانی به ما داده بود بسیار بیشتر از 5/13 درصد بود که پیشنهاد تاکسی‌رانی تعدیل شد. ضمن آن‌که سعی در رند کردن پول خرد هم در این مصوبه مطرح بوده است.

رییس شورای شهر تهران اظهار داشت: ما نظر نهایی خود را به فرمانداری اعلام کردیم که فرمانداری نیز باید مغایرت و یا مغایر نبودن با قوانین را سنجیده و تایید نهایی کند که‌ پس از این تایید اجرایی خواهد شد.

چمران در ادامه با بیان این‌که امروز اولین لایحه ارسالی از شورای عالی استان‌ها در رابطه با حفظ فضای سبز و باغات همه‌ی شهرهای کشور طرح شد، گفت: یک فوریت این لایحه سال گذشته در مجلس تصویب شده بود که امروز با تلاش نمایندگان کلیاتش با بیش از 150 رای به تصویب رسید که خبر خوبی برای شوراهای کشور و هم برای کسانی که به سلامت جامعه و زیست محیطی توجه دارند خواهد بود.

رییس شورای شهر تهران ابراز داشت: این قانون مصوب شورای اسلامی در سال 58 بود اما از آن سال تا کنون نیاز به اصلاحات داشت که ما آن را انجام دادیم و به تصویب رسید.

"مهدی چمران" همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر بالا بودن هزینه بیمه آتش سوزی منازل تهران گفت: با صحبت هایی که با بیمه شده ، سعی خواهد شد که هزینه ها سنگین نشود.

وی گفت: با توجه به اینکه مردم عوارض پرداخت می کنند بیمه کردن منازل مردم شهر کمکی است به آنها.

رئیس شورای شهر تهران همچنین در پاسخ به سوال دیگری در مورد مشکل مسکن گفت: شورای شهر تهران به تنهایی قادر نخواهد بود مشکل مسکن را کنترل کند.

وی گفت: ما با وزیر مسکن صحبت هایی داشتیم و خاطرنشان کردیم که در این مورد حداقل از شورای شهر هم نظرخواهی شود با توجه به اینکه شهرداری ها هم درامر مسکن موثر هستند بتوانیم هماهنگ عمل نماییم.

چمران افزود: ما مسایلی همانند عوارض ساخت و ساز را به هیچ عنوان تغییر نداده ایم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet