هدر موبایل
1389/05/17 17:24:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده شهریار:

با تاسیس استان البرز،‌ بار ترافیکی تهران سبک می‌شود

**نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تایید تاسیس استان البرز در شورای نگهبان و هم‌چنین اقدامات کارشناسی مجلس برای انجام این کار، گفت: قطعا این اقدام می‌تواند مزیت سه جانبه‌ای برای استان البرز، شهر تهران و هم‌چنین شهریار باشد.

حسین گروسی درگفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: براساس این مصوبه، استان البرز با شهرستان‌های کرج، ‌ساوجبلاغ و نظرآباد به مرکزیت کرج تشکیل می‌شود و به لحاظ این‌که شهرستا‌ن‌های شهریار، قدس و ملارد جزء استان تهران باقی مانده‌اند، به نظر می‌رسد توزیع متوازنی در امکانات صورت خواهد گرفت.

وی افزود: با تشکیل این استان و جدا شدن کرج، ‌ساوجبلاغ و نظرآباد، بار تهران به نوعی سبک می‌شود و در عین حال برخی از ادارات کل غرب تهران که پیش از این در کرج مستقر بودند، می‌توانند به شهرستان‌های شهریار، قدس و ملارد انتقال پیدا کنند.

نماینده شهریار ادامه داد: در این صورت ضمن آن‌که بار ترافیکی تهران سبک می‌شود، در بسیاری از مراجعات لزومی ندارد مردم تا تهران ایاب و ذهاب داشته باشند و از لحاظ سوخت هم صرفه‌جویی خواهد شد.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس ادامه داد: به نظر می‌رسد با جدا شدن استان البرز، شهرستان‌های غرب استان تهران هم می‌توانند خدمات بهتری به مردم ارائه دهند و هم قطعا امنیت این مجموعه ارتقا پیدا می‌کند، که در این صورت رضایتمندی مردم را در پی خواهد داشت.

گروسی با بیان این‌که افزایش اعتبارات برای استان البرز و هم‌چنین شهرستان‌های استان تهران از مزایای تاسیس استان البرز است، خاطرنشان کرد: در این صورت توزیع متوازنی در بودجه و اعتبارات صورت می‌گیرد و قطعا در سطح اداری و امنیتی شهرستان‌های غرب استان تهران نیز شاهد ارتقا خواهیم بود.

نماینده مردم شهریار در خانه ملت در پایان گفت: ما درخواست کرد‌ه‌ایم که به تعداد نمایندگان شهریار یک نفر اضافه شود و احتمالا هم یک نماینده به کرج اضافه می‌شود، که این به دلیل تعداد جمعیت طبیعی است و ان‌شاءالله نمایندگان مجلس با این مساله موافقت می‌کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet