هدر اصلی
1387/01/27 14:15:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

میرمحمدی: خلاقیت و نوآوری مستلزم عزم ملی، همدلی و وحدت است

نماینده مردم قم گفت: خلاقیت و نوآوری مستلزم عزم ملی، حفظ جهتگیریهای عدالتخواهانه و رفع محرومیت در جهت تحقق چشم‌انداز بیست‌ساله و همدلی و وحدت است.

به گزارش خانه ملت، نطق کامل "سیدمحمد میرمحمدی" دومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

با سلام و صلوات بر رسول رحمت که آغاز سال نو و پایان این سال به یمن میلاد پربرکت ایشان و فرزند گرامی ایشان، امام صادق (علیه‌السلام) متبرک گردیده و با سلام و درود بر حضرت ولیعصر (روحی و ارواحنا فدا) و سلام و تبریک سال نو بر مقام معظم رهبری، مردم شریف ایران و شما همکاران گرامی.

شاید آخرین نطق قبل از دستور اینجانب در این دوره مجلس باشد. از فرصت استفاده کرده از حضور پرشور مردم ایران بویژه مردم آگاه و انقلابی قم در انتخابات مجلس هشتم شورای اسلامی تقدیر و تشکر می‌نمایم و اعلام می‌دارم در هر سنگر و جایگاهی که باشم همچنان در خدمت انقلاب اسلامی و مردم نجیب و شریف و در متابعت از ولی‌امر خویش خواهم بود و ان‌شاء‌الله بر این عهد با دعای خیر شما استوار خواهم ماند.

از مراجع و آیات عظام، مدرسین عالیمقام و همگامی و همراهی مسؤولان، مدیران، کارکنان، همکاران متعهد، مردم صبور و انقلابی و وفادار قم، جوانان، بانوان فهیم، اساتید، فضلا، طلاب و دانشجویان، ورزشکاران، هنرمندان، فرهنگیان، ایثارگران و خانواده‌ عزیز شهداء، تولیدگران و اقشار مختلف مردم صمیمانه سپاسگزاری می‌کنم و از خدای بزرگ رحمت واسعه را برای مراجع و علمای فقید سالهای اخیر بویژه حضرت آیت‌الله مشکینی امام جمعه فقیدمان مسألت دارم.

در سال نوآوری و شکوفایی اعلام می‌دارم که خلاقیت و نوآوری در ارائه خدمات به مردم با نوآوری صحیح در اصلاح روشهای اداری، روشهای اقتصادی، سیاسی، دیپلماسی و گسترش فرهنگ مطلوب و پیشبرد علم و تحقیق مستلزم عزم ملی برای تشویق ایده‌های جدید و گوش شنوا برای پذیرش طرحها و پیشنهادات راهگشای کارشناسان، نخبگان و مردم دلسوز کشور است. همچنین حفظ جهتگیریهای عدالتخواهانه و رفع محرومیت در جهت تحقق چشم‌انداز بیست‌ساله و مستلزم همدلی و وحدت است.

وحدت گرچه امری مصلحتی است ولی این مصلحت آنقدر بزرگ است که وحدت را به امری آرمانی و آرمان بزرگ تبدیل می‌کند که بیشترین فراوانی را در بیانات امام راحل و رهنمودهای مقام معظم رهبری دارد.

در اینجا بعنوان خدمتگزار و مسؤول فراکسیون وفاق و کارآمدی مجلس هفتم از همراهی بسیاری از نیروهای فرهیخته، مؤمن و مستقل (بیش از 90 نفر) که در جهت تحقق آرمانهای امام و رهبری و با تأکید بر خردورزی و وفاق در جهت کارآمدی مجلس هفتم تلاش کردند، صمیمانه سپاسگزاری می‌کنم و تلاش برادران و خواهران فراکسیون، در هیأت رئیسه محترم مجلس، کمیسیونهای تخصصی، کمیته‌های خاص مجلس مثل اصل 44، کمیسیونهای نظارتی، برنامه و بودجه، تحقیق و تفحصها، سؤالات و تذکرات و راهکارها و ملاقاتها با سران سه قوه و پیگیری مسائل و ارائه پیشنهادات و طرحها و لوایح بویژه طرح استراتژیک مجلس هفتم که پس از بیانات مقام معظم رهبری به این مجلس تقدیم همکاران عزیز گردید و برنامه‌های سالانه فراکسیون بر آن اساس تنظیم و پیگیری شد؛ همچنین از سایر فراکسیونها نیز که طبق تکلیف شرعی و قانونی خود برای ارتقاء مجلس تلاش کردند، صمیمانه سپاسگزاری می‌کنم.

برای نمایندگان مجلس هفتم آرزوی قبولی خدمات خالصانه و توفیق خدمت بیشتر و برای مجلس هشتم آرزوی تحقق آرمانهای امام و رهبری و خدمات خالصانه و توفیق آرزو دارم.

یقیناً در کنار مشارکت هوشمندانه مردم در این انتخابات نیز نارساییهای قانونی، اجرایی و نظارتی وجود داشته است که باید مورد توجه، تصحیح و دقت قرار گیرد. اما همانطور که از برادران و خواهران عزیز می‌خواهم که در جهت وحدت صفوف مردم و جلوگیری از ریزشها و تنشهای حاصل از انتخاباتها تلاش کرده و از رجزخوانیهای غیرضروری پرهیز نمایند، از کسانی که بهردلیلی خود را در برخورد دستگاههای اجرایی و نظارتی مظلوم می‌دانند نیز انتظار دارم در اظهارات خود رعایت حریمها را بفرمایند.

یقیناً مسؤولیت کسانی که باعث ریزشها در خانواده نظام می‌شوند نیز سنگین است.

تشکر ویژه خود را از ایرانیان غیرتمند در کشور و سراسر جهان که اعتراض خود را به تغییر نام خلیج‌فارس اعلام کرده‌اند و همچنین به دولتها و مسلمانان غیور و شرافتمند که اعتراض خود را به اهانت به مقدسات اسلام و نبی مکرم اسلام فریاد زدند اعلام می‌دارم.

خطر خشونت مدرن و جاهلیت مدرن در کنار تحجر و واپسگرایی و اسلام آمریکایی خطری است که روشنفکران اسلامی باید بدان توجه کنند و از کیان اسلام و انقلاب اسلامی و راه راهگشای امام دفاع کنند که می‌‌کنند.

تغییرات در جایگاه خود حق دولت و مسؤولان است و چه بسا در برخی موارد باعث پویایی نیز باشد اما جهتگیری تغییرات و زمان و مکان و جایگاه آن باید مورد توجه قرار گیرد. تغییرات در کنار ثبات مدیریت و انتصابات و تغییرات در کنار شایسته‌سالاری لحاظ گردد و از همه ظرفیتهای نظام در جهت تحقق اهداف آن استفاده گردد. مشکلات اقتصاد ایران و چالشهای مربوط به تورم، نقدینگی، اشتغال، مسکن، ثبات قیمتها، واحد پولی، ترقی سطح زندگی مردم و افزایش رفاه مستلزم تقویت دانش و دانایی‌محوری است. اجماع نظر گروههای سیاسی در انتخاب مسیر توسعه است. افزایش درجه پاسخگویی به سازمانهای دولتی و مردم و مراجع قانونی است. نگاه مهندسی و اجتماعی به پیچیدگیهای اقتصادی ایران، روابط سیاسی مناسب و دیپلماسی فعال اقتصادی، سرمایه‌گذاری در نیروی انسانی و ارتقاء توانایی و مهارت و کرامت انسانها، پیشکسوتان، بازنشستگان و نخبگان، بالابردن بهره‌وری و گذر از اقتصاد انحصاری و پیگیری فرآیند خصوصی‌سازی - منتها خصوصی‌سازی بایستی راه‌حل اجتماعی آن هم مورد توجه قرار گیرد و نه‌فقط راه‌حل اقتصادی -، تربیت مدیران متعهد و ماهر برای اداره بنگاههای خصوصی و پشتوانه علمی برای لایحه اجرایی اصل 44 از مسائلی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

در پایان نیز در‌آستانه سفر رئیس‌جمهور محترم و هیأت دولت به قم اعلام می‌کنیم و خواستار توجه هستیم به مسائل اساسی استان، بویژه مسائل آمایش منطقه‌ای استان و سازوکار توسعه آن و راه‌حلهایی که در استان در جلسات هماهنگی و تخصصی بین نمایندگان و استان انجام شده.

حلالیت از همه دوستان عزیز، همکاران عزیز، کارکنان محترم مجلس و گروههای مختلفی که در اینجا بودند، اصحاب خدمت و رسانه و کسانیکه ما مزاحم آنها بودیم و اگر به کسی هم در این ایام از قِبل ما خسارتی واقع شده، آن خسارت را ضامن هستیم و عذرخواهی می‌کنیم از قصور خدمات، اگر چنانچه در تکلیف خودمان کوتاهی کرده باشیم و قدر می‌دانیم خدمات انجام شده را بخاطر اینکه این نعمت الهی است که دراختیار ما قرار گرفته، بایستی شکرانه آنرا بجا بیاوریم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet