هدر موبایل
1389/05/18 16:47:00
سرویس اقتصادی
نادران در واکنش به سخنان دیروز رئیس بانک مرکزی:

فرقی بین ابلاغ قانون از سوی رئیس مجلس و رئیس جمهور نیست

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر پایبندی به قانون، از سخنان رئیس بانک مرکزی مبنی بر پرداخت نکردن تسهیلات مترو، انتقاد کرد و گفت: مصوبه‌ای که روال قانونی را طی می‌کند، لازم الاجراست و فرقی بین اینکه آن را رئیس جمهور ابلاغ کرده یا رئیس مجلس، نیست.

"الیاس نادران" عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت و گو با خبرگزای خانه ملت، ضمن اشاره به اهمیت تسهیلات تصویب شده برای کمک به مترو، گفت: مترو به این اعتبارات نیاز اساسی دارد و این موضوع تنها به مترو تهران مربوط نیست؛ بلکه در سایر کلان شهرها مانند تبریز، مشهد و اصفهان هم که زیرساخت‌های مترو فراهم شده است به این اعتبارات ارزی جهت خریداری تجهیزات، نیاز مبرم وجود دارد.

نادران با بیان این مطلب که وقتی یک مصوبه روال قانونی خود را طی کرد، لازم الاجراست، به سخنان رئیس بانک مرکزی اشاره کرد و گفت: آقای بهمنی بر چه مبنایی و بر اساس چه قانونی می گویند که تسهیلات مترو را پرداخت نمی کنند؛ مگر چه فرقی بین ابلاغ قانون از سوی رئیس مجلس و رئیس جمهور وجود دارد؟

نماینده مردم تهران با تاکید بر اینکه دلیلی برای تعلل در پرداخت تسهیلات مترو وجود ندارد، از مقاومت در برابر اجرای قانون انتقاد کرد و گفت: باید جایگاه هر قوه مراعات شود و به شان قوا احترام گذاشته شود؛ چرا که اجرا نکردن قانون هم شان قوه مجریه را به عنوان مجری قانون زیر سوال می برد و هم شان قوه مقننه را به عنوان قانونگذار خدشه دار می کند.

عضو کمیسیون اقتصادی در پایان سخنان خود گفت: تنها توصیه‌ام به رئیس بانک مرکزی این است که قانون را اجرا کند.

با وجود ابلاغیه رئیس مجلس مبنی بر پرداخت 2میلیارد دلار تسهیلات به مترو، رئیس بانک مرکزی دیروز در جمع رسانه ها از پرداخت نکردن این تسهیلات خبر داد و پرداخت آن را منوط به ابلاغ آن از سوی دولت کرد. این درحالیست که اگر رئیس جمهور از ابلاغ قانون امتناع کند، رئیس مجلس می تواند طبق تبصره یک قانون مدنی اقدام به ابلاغ قانون کند و 15روز بعد از چاپ در روزنامه رسمی، این قانون برای همه نهادهای اجرایی لازم الاجراست و دولت نیز موظف به تبعیت و اجرای این قانون است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet