هدر موبایل
1389/05/18 17:45:00
سرویس اقتصادی
لاهوتی خبر داد:

اجرای پروژه بیمارستان 102 تختخوابی لنگرود

**نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی از برگزاری جلساتی با معاون وزیر مسکن خبر داد و اظهار داشت: به منظور اجرای پروژه بیمارستان جدید شهر لنگرود که یک بیمارستان ۱۰۲ تختخوابی است و بناست در زمینی به وسعت ۵/۲ هکتار ایجاد شود معاون آقای نیکزاد به این شهرستان می‌آیند تا سایر مراحل اجرایی آن عملی شود. این پروژه با اعتباری حدود یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان که در بودجه سال جاری برای آن در نظر گرفته شده عملیاتی می‌شود.

"مهرداد لاهوتی" نماینده در گفتگو با هفته نامه گلچین درباره بررسی روند پروژه‌های در دست اجرای این شهرستان اظهار داشت: به منظور تسهیل در پروژه‌های راهسازی این منطقه جلسات متعددی با وزیر راه و معاونین وی صورت گرفت و در همین راستا هفته گذشته جلسه‌ای با آقای افندی‌زاده و نجفی قائم‌مقام توسعه و زیرساخت وزارت راه برگزار شد.

وی افزود: این جلسات به منظور بررسی و سرعت دادن به اقدامات پروژه کنارگذر و مشکلات اجرایی پل چمخاله بود که به دلیل عدم تخصیص اعتبار به پیمانکار با روند کندی روبه‌رو شده بود.

نماینده مردم لنگرود در خصوص سایر پروژه‌های این شهرستان از جمله ایجاد سدهای لاستیکی در لنگرود تصریح کرد: حدود 10 سدلاستیکی در این استان بنا بود ایجاد شود تا از 2 هزار میلی‌متر بارندگی که در این استان صورت می‌گیرد بهره‌برداری شود که یکی از این سدها در شهرستان لنگرود ایجاد شده است.

لاهوتی خاطرنشان کرد: از آن‌جایی که در فصل کاشت برنج کشاورزان با مشکل کم‌آبی روبه‌رو هستند بهره‌گیری از این سدها می‌تواند به مشکل تأمین آب کمک بسزایی بکند که این پروژه هم‌اکنون به مناقصه رفته است.

وی در ادامه در خصوص مشکلات تولید چای در این شهرستان اظهار داشت: طی جلسه‌ای که در سالن اجلاس وزارت امور خارجه برگزار شد با توجه به مشکلات صنعت چای و اینکه حدود 75 هزار تن چای قاچاق به کشور وارد می‌شود و همواره تبلیغ می‌شود که چای ایرانی با ذائقه مردم همخوانی ندارد باید تلاش شود تا در این زمینه فرهنگ‌سازی صورت گیرد.

لاهوتی تصریح کرد: در راستای حل این مشکل قراردادی بین شرکت به‌پخش ایران و یک شرکت آلمانی منعقد شد که این شرکت آلمانی با توجه به قدمت 102 ساله‌ای که در زمینه صنعت چای دارد کمک شایانی به این صنعت می‌کند.

نماینده مردم لنگرود اظهار داشت: بناست براساس این قرارداد بر روی طعم‌های مختلف چای و تولید آن در کشور فعالیت شود و می‌تواند بسیاری از نگرانی‌ها را حل کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه خاطرنشان کرد: مشکلات پیرامون صنعت چای در حال حاضر دامن سایر تولیدات از جمله ابریشم و برنج را گرفته است چراکه واردات بی‌رویه معضلات جدی را برای تولیدکنندگان آنها پدید آورده است.

لاهوتی همچنین صریح کرد: واردات بی‌رویه برنج و عرضه آنها با قیمتی پایین‌تر از تولیدات داخل موجب شده تا دیگر مردم به سمت تولیدات داخلی نروند.

به گفته لاهوتی متولیان باید از این حجم واردات جلوگیری کنند تا بتوان به توسعه و رشد صنعت کشاورزی اقدام کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet