هدر موبایل
1386/03/12 07:05:00
سرویس سیاسی
حدادعادل در دیدار رئیس حزب دموکراتیک لبنان:

حادثه اردوگاه نهرالبارد توطئه آمریکا و اسرائیل است

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار رئیس حزب دموکراتیک لبنان حادثه اردوگاه نهرالبارد را ادامه مسیر توطئه‌های بیگانگان بویژه آمریکا و اسرائیل دانست.

به گزارش اداره اخبار و رسانه‌های گروهی مجلس شورای اسلامی، طلان ارسلان رئیس حزب دموکراتیک لبنان صبح روز پنج شنبه با غلامعلی حداد عادل رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار حداد عادل با اشاره به جایگاه لبنان در نزد افکار عمومی مردم و همچنین سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران گفت: لبنان ضمن حفظ اعتبار فرهنگی دیرینه خود در نزد مردم ایران اعتبار مهمتری هم در جهان اسلام کسب کرده و آن اعتبار ناشی از مجاهدت در راه استقلال خود و اسلام است.

وی در ادامه اظهار داشت: امروز وقتی نام لبنان در جهان برده می‌شود آنچه به اذهان خطور می‌کند، ملتی شجاع، مبارز، با ایمان و از خود گذشته است که باعث افتخار همه مسلمانان بویژه مردم ایران است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجاهدت مردم لبنان و حامیان مقاومت در ایستادگی در برابر هجوم اسرائیل و توطئه‌های بیگانگان موجب تقدیر است، افزود: به اعتقاد ما سرنوشت مردم لبنان باید بدست خود مردم این کشور تعیین شود و هر نوع دخالت بیگانه در امور داخلی لبنان محکوم است.

حدادعادل در پایان سخنان خود با اشاره به حوادث اخیر در لبنان، خاطر نشان کرد: حادثه اردوگاه نهرالبارد و جنگ افروزی گروه موسوم به فتح الاسلام ادامه مسیر توطئه‌های همیشگی بیگانگان بویژه آمریکا و اسرائیل برای تفرقه افکنی بین گروههای مختلف مذهبی در لبنان و کم اثر ساختن آثار پیروزی نهضت مقاومت در این کشور است که باید با تدبیر عمومی در لبنان خنثی شود.

در ادامه این دیدار طلان ارسلان رئیس حزب دموکراتیک لبنان از جمهوری اسلامی ایران بعنوان کشوری بزرگ و مهم در منطقه یاد کرد و ضمن تقدیر از حمایتهای معنوی کشورمان از ملت لبنان طی سه دهه اخیر، بر لزوم استمرار این حمایتها تاکید کرد.

وی همچنین با تاکید بر حق مسلم کشورمان در استفاده از فناوری صلح آمیز هسته‌ای گفت: فشارهای بین المللی بر ایران برای دست کشیدن از فعالیتهای صلح آمیز هسته‌ای بخاطر حمایت ایدئولوژیک و سیاسی و معنوی جمهوری اسلامی ایران از نیرو‌های مستضعف و مظلوم جهان اسلام و دنیای عرب است.

رئیس حزب دموکراتیک لبنان با اشاره به پیروزی حزب الله و مقاومت در جنگ 33 روزه سال گذشته لبنان گفت: حفظ کرامت، عزت، حاکمیت، استقلال، دمکراسی و آزادی ملت لبنان جز با سلاح‌ مقاومت میسر نخواهد بود.

طلان ارسلان در پایان با اشاره به حوادث خونبار اردوگاه نهرالبارد، آنرا توطئه طراحی شده از سوی آمریکا، اسرائیل و غرب و اجرای آنرا از طریق دستها و پولهای ناپاک در داخل جهان عرب دانست و بر ضرورت مقابله با این توطئه‌ها تاکید کرد.

وی توسعه روابط سیاسی، فرهنگی و اقتصادی فیمابین کشورش و جمهوری اسلامی ایران را نیز خواستار شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet