شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/01/30 09:43:00
سرویس سیاسی

حدادعادل: مردم دور دوم انتخابات را مانند دوراول جدی بگیرند

رئیس مجلس شورای اسلامی که عصر پنچ شنبه درهمایش جبهه‌ متحد اصولگرایان سخن می گفت، از مردم خواست تا دور دوم انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی را نیز همانند دور اول کاملا جدی بگیرند.

غلامعلی حداد عادل طی سخنانی در گردهمایی انتخاباتی نامزدهای جبهه متحد اصولگرایان در مسجد فیروزآبادی شهرری، انتخابات را یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی دانست و با بیان اینکه آزادی انتخاب مردم یکی از هدیه‌های جمهوری اسلامی است اظهار داشت: 102 سال پیش در سال 1285 مردم ایران به رهبری علما قیام کردند و انقلاب مشروطه را به پیروزی رساندند که میوه مهم آن شکل‌گیری مجلس بود اما این مجلس 14 سال بیشتر دوام نداشت و با گرفتار شدن در دیکتاتوری رضاخان از بین رفت و بعد از آن نیز نمایندگان را مردم انتخاب نمی‌کردند بلکه نمایندگان کسانی بودند که یا با سفارت‌خانه‌ها ارتباط داشتند و یا با دربار.
وی با تاکید بر اینکه شورحال امروز مردم در انتخابات مجلس از برکات انقلاب به رهبری امام (ه) و خون شهدای انقلاب اسلامی است که بایستی قدر دانسته شود، خطاب به مردم حاضر تصریح کرد: 11 نفر کاندیدای جبهه متحد اصولگرایان در دور دوم همگی خدمتگزار، ایثارگر و از جنس مردم هستند.
رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به حضار ادامه داد: شما در دور هشتم انتخابات مجلس هشتم به خوب کسانی رای دادید و ما امروز شما را دعوت می‌کنیم تا به نمایندگان معرفی شده از سوی جبهه متحد اصولگرایان رای دهید.
حدادعادل در بخش دیگری از سخنان خود به بیان شاخصه‌های اصولگرایی پرداخت و گفت: اصل اصولگرایی ایمان به خدا، اعتقاد به اسلام و اجرای احکام آن در جامعه برای سعادتمندی بشر، اعتقاد به انقلاب اسلامی به عنوان وسیله نجات کشور، توجه به معنویت و پیشرفت و اعتقاد به راه امام (ره) و راه رهبر انقلاب به عنوان یک مسیر واحد است.
وی با بیان اینکه اصل اعتقاد به راه امام(ره)، اعتقاد به ولایت فقیه به عنوان رکن اساسی انقلاب اسلامی، جمهوری اسلامی و نظام سیاسی معنوی ما است اظهار داشت: ولایت فقیه به معنای پیوند دین و سیاست و حاکمیت دین در کشور است و تفاوت اصل نظام حکومت ما با سایر حکومتها و حتی حکومتهای به ظاهر اسلامی همین اعتقاد به ولایت فقیه است.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: همین اعتقاد به ولایت فقیه موجب شده است که مردم شرکت در انتخابات‌ها را وظیفه شرعی خود بدانند و در انتخاباتهای گوناگون و جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شرکت کنند که این همان چیزی است که دشمن از آن هراس دارد.
حداد عادل با بیان اینکه هیچ عاملی به اندازه ولایت فقیه نمی‌تواند ملت را برای مقابله با دشمن متحد کند اضافه کرد: خصوصیات دیگر اصولگرایی بیگانه‌ستیزی است که در راس بیگانه‌ها آمریکا قرار دارد.
وی در ادامه اصولگرایی را اصرار به حفظ استقلال و حقوق کشور عنوان کرد و گفت: اهتمام مجلس و دولت در مساله هسته‌ای از این جهت است که موضوع هسته‌ای دفاع از استقلال کشور است.
رئیس مجلس شورای اسلامی خصوصیت دیگر اصولگرایی را خدمت به مردم، تواضع در برابر مردم و ترجیح دادن نفع مردم بر نفع خود دانست و گفت: اصولگرایی بر عدالت و ریشه‌کنی فقر به عنوان منشاء ظلم و فساد و خدمت به محرومان تاکید دارد و اصولگرایان برای پیشرفت و بالاخره مبارزه با فساد و بویژه مفاسد اقتصادی تلاش می‌کنند.
رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روی‌آوردن مردم به اصولگرایی و رای دادن به اصولگرایان از زمان انتخابات شورای شهر دوم گفت: در حالی که برخی فکر می‌کردند صد در صد پیروز هستند مردم جریانی را انتخاب کردند که هیچ ربطی به دسته مذکور نداشت و این جریان شروعی بود که هنوز ادامه دارد.
حداد عادل در ادامه خاطرنشان ساخت: وقتی مقام بلند‌پایه اتحادیه اروپا بعد از روشن شدن نتیجه دور اول انتخابات مجلس هشتم اظهار می‌دارد که این انتخابات نتیجه امیدوارکننده‌ای برای ما نداشت، این سخنان نشانه آن است که دشمنان چشم به انتخابات ما دوخته‌اند.
وی از مردم خواست تا حضور در دور دوم مرحله هشتم انتخابات مجلس شورای اسلامی در ششم اردیبهشت ماه جاری را امری جدی تلقی کنند و با آراء کوبنده خود، رعب و وحشت را در دل دشمنان ایجاد کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet