هدر موبایل
1389/05/18 18:22:00
سرویس سیاسی
نماینده جریان میهنی آزاد در پارلمان لبنان:

منتظر انتشار اسناد دخالت اسرائیل در ترور حریری هستیم

**یکی از نمایندگان جریان میهنی آزاد در پارلمان لبنان، اعلام کرد که نمایندگان این پارلمان مشتاقانه منتظر انتشار اسناد دخالت رژیم صهیونیستی در ترور نخست وزیر فقید این کشور هستند.

 به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری الجزیره قطر، یکی از نمایندگان جریان میهنی آزاد در پارلمان لبنان، در گفتگو با این خبرگزاری اعلام کرد که پارلمان کشورش، بی صبرانه منتظر انتشار اسناد دخالت اسرائیل در ترور "رفیق حریری" است.

بر اساس این گزارش، "سیمون ابی رامیا"،خواستار آن شد در صورت اثبات مدارک ارائه شده توسط حزب الله لبنان به رئیس پارلمان مبنی بر دست داشتن اسرائیل در ترور "رفیق حریری" نخست وزیر فقید لبنان، دولت این کشور رژیم اسرائیل را به پای میز محاکمه سازمان های بین المللی بکشاند.

"سید حسن نصرالله"، رهبر حزب الله لبنان در دیدار با "نبیه بری" رئیس پارلمان، مدارک دست داشتن رژیم صهیونیستی در ترور حریری را تحویل رئیس پارلمان که جزو حقوقدانان برجسته لبنان نیز هست، داد.

دادگاه بین المللی که به منظور محاکمه عوامل ترور نخست وزیر پیشین لبنان تشکیل شده است، ظاهرا قرار است اتهاماتی را علیه حزب الله وارد کند. از سوی دیگر مقامات لبنانی با بی اساس خواندن نتایج احتمالی دادگاه بین المللی و با بیان این که انگیزه های سیاسی در پس تشکیل این دادگاه وجود دارد، کیفر خواست آن را رد کرده اند.

حزب الله لبنان نیز گفته بود که دادگاه بین المللی، به اسناد دخالت اسرائیل در ترور حریری، توجه نکرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet