هدر موبایل
1389/05/18 18:36:00
سرویس سیاسی

پارلمان سودان همه پرسی در جنوب این کشور را به تعویق انداخت

**پارلمان سودان اعلام کرد، به علت کمبود زمان برای حل مشکلات، برگزاری همه پرسی درجنوب این کشور به تعویق می‌افتد.

به گزارش خانه ملت به نقل ازخبرگزاری فرانسه، "طارق عثمان الطاهر" از اعضای کمیسیون پارلمان و مسئول برگزاری همه پرسی درباره استقلال منطقه نیمه خودگردان جنوب سودان گفت: قرار است این همه پرسی ژانویه 2011 برگزار شود، اما زمان کافی برای برگزاری این همه پرسی نداریم؛ بنابراین بهتر است آنرا به تعویق بیندازیم.

وی تاکید کرد: کمیسیون برگزاری همه پرسی جنوب سودان در حال اتخاذ تدابیری است که این همه پرسی در زمان مقرر برگزار شود اما مشکلاتی و محدودیتهایی وجود دارد که ما وظیفه دارم شرکای خود و مقامات دولت مرکزی سودان را از آنها باخبر کنیم.

وی افزود: یکی از مهمترین مشکلات این است که کمیسیون مسئول برگزاری همه پرسی قرار بود در سال 2008 تشکیل شود و مقدمات مربوط به برگزاری این همه پرسی را فراهم کند اما این کمیسیون پس از ماهها تاخیر سرانجام چند ماه پیش تشکیل شد.

 سودان که وسیع ترین کشور آفریقایی به شمار می رود امسال اولین انتخابات پارلمانی، منطقه ای و ریاست جمهوری خود را در 25 سال اخیر در شرایطی برگزار کرد که جناح مخالف سودان این انتخابات را تحریم کرده بود.

کمیسیون برگزاری همه پرسی سودان، وظیفه دارد کارهای مربوط به ثبت نام واجدان شرایط سودانی را برای همه پرسی آینده جنوب سودان،‌ انجام دهد و نیازهای تدارکاتی برگزاری این همه پرسی را تامین کند.

"عثمان الطاهر"تصریح کرد: با توجه به این مشکلات برخی بر این عقیده هستند که برگزاری همه پرسی جنوب سودان باید به زمان دیگری موکول شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet