هدر موبایل
1389/05/19 09:18:00
سرویس اقتصادی
شاپور پولادی:

هدفمندسازی یارانه‌ها نیاز به اطلاع‌رسانی صحیح اصحاب قلم دارد

**اگراطلاعات کامل و صحیح درخصوص فواید و عواقب قانون هدفمندسازی یارانه‌ها در طولانی مدت، به مردم داده شود، زمینه اجرای آن بسیار هموار خواهد شد و این، وظیفه صاحبان قلم است.

"شاپور پولادی" عضو کمیسیون عمران و نماینده مردم ایلام، ایوان، مهران، شیروان و چرداول به خبرنگار خانه ملت گفت: خبرگزاری ها و رسانه ها نقش اصلی و اساسی در اطلاع رسانی، نحوه بیان قوانین و اطلاع مردم از حقوق شهروندی در مقابل نظام و بالعکس را دارا هستند.

وی ادامه داد: بیان مسائل و مشکلات مردم و بازتاب آن به مسئولین سه قوه مهمترین وظیفه رسانه است چراکه سه قوه بر این اساس، برای نیازهای جامعه تصمیم گیری خواهند داشت.

پولادی افزود: رابط و حلقه پیوند دهنده بین ملت و دولت و مجلس و مسئولین، رسانه ها هستند.

عضو کمیسیون عمران تصریح کرد: اگر رسانه ها به دور از نگاه و تعصبات خاص سیاسی و جبهه گیری خاص به بیان صریح مشکلات جامعه بپردازند، به خوبی نقش مهمی را که بر عهده دارند، ایفا می کنند.

وی در توضیح این مسئله اذعان داشت: نباید مسائلی همچون تورم توسط رسانه های خاصی که از گروهی که در منصب قدرت است، جانب داری می کنند، پوشیده بماند چراکه به این طریق نه تنها رسالت خود را انجام نداده اند بلکه به خود و مردم نیز جفا کرده اند.

پولادی تاکید کرد: اگر مشکلات اینچنینی به درستی به مسئولین انعکاس داده شود، قطعا در جهت برون رفت از این مشکلات برنامه ریزی صحیحی انجام خواهد شد.

وی یادآور شد: بیان برخی از موارد به صورت تیتروار می تواند عواقب و تبعات سوئی در جامعه به دنبال داشته باشد که باید قبل از اعلام، بستر و زیرساخت این گونه خبرها در جامعه ایجاد شود تا عواقب منفی به دنبال نداشته باشد.

این نماینده در ادامه به قانون هدفمند سازی یارانه ها اشاره کرد و گفت: اگر اطلاعات کامل و صحیح در خصوص فواید و عواقب این قانون در طولانی مدت به مردم داده شود، زمینه اجرای آن بسیار هموار خواهد شد و این وظیفه صاحبان قلم است.

وی در پایان خاطرنشان ساخت: اطلاع رسانی به مردم در همه زمینه ها کار بسیار سخت و دشواری است که انصافا اصحاب رسانه در این جهت تلاش های چشمگیری انجام می دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet