هدر اصلی
1387/01/31 18:05:00
سرویس سیاسی
در دیدار با نخبگان بسیج

رییس مجلس: استعدادهای نخبگان با نوآوری باید شکوفا شود

غلامعلی حداد عادل رییس مجلس شورای اسلامی عصر شنبه در دیدار با نخبگان بسیجی که در ساختمان مشروطه برگزار شد،اظهار داشت: استعداد های نخبگان با نوآوری و تحول باید شکوفا شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت وی با اشاره به جایگاه بسیج در نزد رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: چفیه بسیجی نمادی از بسیج است که رهبر معظم انقلاب آن را هیچگاه از خودشان دور نمی کنند. این رفتار نشان دهنده جایگاه، وسعت و عظمت بسیج است. بسیج روح انقلاب ماست.

حداد عادل خطاب به دانش آموزان نخبه بسیجی اظهار داشت: با کار و تلاش طولانی، شما باید در آینده مدیریت کشور را بر عهده بگیرید.

رییس مجلس از نخبگان بسیجی خواست تا با ایمان به خداوند و اندیشه کردن در امور، تمام تلاش و استعداد خود را برای سازندگی کشور به کار گیرند.

حداد عادل با اشاره به سابقه حضور دانش آموزان ایرانی در المپیادهای علمی جهانی اظهار داشت: سال 69 برای اولین بار دانش آموزان ما حضور خود را در المپیاد علمی تجربه کردند که نتیجه موفقی برای کشور به همراه داشت.

وی افزود: پس از آن شاهد حضورگسترده نخبگان دانش آموز در رشته هایی مانند ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست شناسی و نجوم در المپیادهای علمی جهانی بوده ایم، حضوری که موفقیت و طرح نام انقلاب اسلامی در دنیا را به عنوان یک کشوری که برای علم و دانش اهمیت و جایگاه خاصی قائل است، برای ما به ارمغان آورد.

رییس مجلس خاطرنشان کرد: امسال برای بیست و دومین بار است که جمهوری اسلامی ایران در المپیادهای دانش آموزی شرکت می کند، این در حالیست که ما در همه المپیادها همواره جزء رتبه های اول تا دهم بوده ایم و یکبار نیز در چین به کسب رتبه اول نائل آمدیم.

رییس مجلس خطاب به نخبگان بسیجی حاضر در این نشست، بیگانه ستیزی را از ویژگی های بارز شخصیت آیت الله مدرس معرفی کرد و افزود: تلاش ایشان و دیگر دلسوزان کشورهمواره برای کسب و حفظ استقلال ایران بوده که این ویژگی باید قدر دانسته شود.

وی با اشاره به خواسته مردم در زمان پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: استقلال اولین خواسته مردم بود و حضرت امام خمینی(ره) نیز همواره تاکید داشتند که هیچ نیروی بیگانه ای نمی تواند بر سرنوشت مردم ما مسلط باشد.

وی افزود: نمونه این استقلال را امروز در داستان هسته ای می بینیم. شما نوجوانان نخبه بسیجی باید قدر این موفقیت را بدانید، چرا که دستیابی به چنین جایگاهی به آسانی امکان پذیر نبوده است. ما برای رسیدن به این موقعیت چند صد هزار شهید تقدیم انقلاب کرده ایم.

وی تاکید کرد: امروز، روز جبران عقب ماندگی، پرکاری و وحدت است، فرصتی که جوانان باید خودشان را برای خدمت به کشور آماده کنند.   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet