هدر موبایل
1389/05/20 08:50:00
سرویس اقتصادی
نماینده میانه خبرداد:

تبدیل15هزارهکتار ازاراضی دیم میانه به اراضی آبی

**نماینده میانه درمجلس شورای اسلامی،ازاختصاص یافتن اعتبار ۱۷میلیارد تومانی درسال جاری برای تجهیزسد"آی دوغموش"و تبدیل حدود۱۵هزارهکتارازاراضی دیمی منطقه میانه به اراضی آبی خبرداد.

"سید محمد رضا حاجی اصغری" در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با تشکر از اهتمام ویژه مجلس و دولت برای احداث و تجهیز سد "آی دوغموش"، گفت: احداث این سد و تبدیل زمینهای دیمی منطقه به زمین آبی، فرصت خوبی برای اشتغال در منطقه ایجاد کرده است.

نماینده میانه با بیان این مطلب که عملیات ساخت این سد از حدود هفت سال پیش آغاز شده بود، گفت: این پروژه که هفت سال پیش احداث آن آغاز شده، بعد از اتمام مراحل ساخت 2 سال است که تجهیز سد و پایاب آن آغاز شده است و امسال نیز اعتباری بالغ بر 17 میلیارد تومان برای تجهیز این سد اختصاص یافته است.

حاجی اصغری با عنوان این مطلب که این سد اهالی منطقه را خوشحال کرده است، گفت: همه اراضی پایاب این سد قبل از این دیم بوده که با تبدیل آنها به زمین آبی، رونق کشاورزی منطقه افزوده خواهد شد.

وی همچنین افزود: زمین هایی که از دیم به آبی تغییر پیدا می کنند، سیستم آبیاری آنها نیز به شکل مدرن تجهیز می شود به گونه ای که این 15هزار هکتار زمین دارای سیستم آبیاری مدرن از نوع کلاسیک ثابت می شوند

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet