هدر موبایل
1389/05/20 10:20:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
ارزیابی نمایندگان از سفرهای استانی رئیس جمهور به حوزه های انتخابیه شان؛

سفرهای استانی دولت بساط کاغذ بازی در مناطق محروم را برچید

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حضور سه هفته‌ای خود در حوزه های انتخابیه گزارشی مبسوط از نتایج سفرهای استانی دولت عدالت محور احمدی نژاد ارائه کردند.

*توسعه یافتگی پس از سفرهای استانی در سیمای استان کرمان قابل مشاهده است

در همین ارتباط نماینده مردم کهنوج و منوجان و رودبار جنوب در مجلس شورای اسلامی گفت:سفر رئیس جمهور به کرمان و تقویت توانایی ها و گسترش آن و نیز برنامه ریزی علمی و کارشناسی ، وجه منفی توسعه نیافتگی در استان کرمان را تحت تاثیر قرار داده است.

محمدرضا امیری کهنوج نماینده مردم منوجان و رودبار جنوب در گفتگو با باشگاه خبرنگاران اظهارداشت:وجود منابع غنی معدنی و توانایی های موجود در بخش کشاورزی و زمینه های بالقوه در زمینه تولیدات صنعتی و نیز صنایع دستی در کنار فقر و محرومیت در استان کرمان به این استان وضعیتی مطلوب از لحاظ رشد و توسعه در مقابل محرومیت و فقر داده بود.

وی افزود:سفر رئیس جمهور به این استان و تقویت توانایی ها و گسترش آن و نیز برنامه ریزی های علمی و کارشناسی وجه منفی توسعه نیافتگی در استان کرمان را تحت تاثیر خود قرار داده است.

امیری کهنوج در ادامه خاطرنشان کرد:پیش بینی می شود در صورت تحقق طرح های صنعتی موجود در استان کرمان، سرمایه گذاری و نیز اشتغالزایی قابل توجهی در سال های آتی صورت گیرد.

عضو کمیسیون کشاورزی تصریح کرد:از دیگر دستاوردهای سفرهای استانی، کم کردن فاصله های بین مسئولین و مردم و شناخت دقیق نیازمندی ها برای برنامه ریزی و اولویت گذاری و توجه به نقاط توسعه نیافته بوده است.

نماینده مردم کهنوج تصریح کرد:قطعا سفر رئیس جمهور به کرمان زمینه ساز هر چه بیشتر برای توسعه صنعتی و معدنی و کشاورزی استان کرمان می باشد و محرومیت های موجود در مناطق مختلف این استان که بر اثر توسعه نیافتگی ایجاد شده برای مردم کم رنگ و امید به آینده ای توسعه یافته تر برای استان کرمان بیش از گذشته متبلور خواهد شد.

 

*سفرهای استانی دولت، بساط کاغذ بازی در مناطق محروم را برچید

در ادامه نماینده مردم استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: پایه ریزی سفرهای استانی رئیس جمهور منجر شد تا سنگ بزرگ بوروکراسی و کاغذ بازی از سطح ادارات سراسر کشور به ویژه مناطق محروم برداشته شود.

احمد جباری نماینده مردم بندرلنگه، بستک و پارسیان در خانه ملت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود:سفرهای استانی ابتکار شایسته ای است که توسط رئیس جمهور مردمی کشورمان پایه ریزی شد تا سنگ بزرگ نظام بوروکراسی و کاغذ بازی از سطح ادارات سراسر کشور به ویژه مناطق محروم برداشته شود.

وی در ادامه تصریح کرد:مردم منطقه بندر لنگه، بستک، و پارسیان سال ها در این انتظار بودند که مدیران را در سطح فرمانداری و استانداری از نزدیک ببینند و همچنین حضور مستمر رئیس جمهور در این مناطق به عنوان بالاترین مقام اجرایی کشور مردم را امیدوار کرده است.

عضو کمیسیون عمرانی آبرسانی به منطقه هرمزگان و احداث بیمارستان های دولتی را از بزرگترین و حیاتی ترین دستاوردهای سفرهای استانی دانست و اظهارداشت:دولت مهرورز نهم و دهم طرح ها و پروژه هایی که بیش از بیست سال مسکوت مانده بود را زنده ساخت که این روند عدالت محوری و خدمتگزار بودن دولت احمدی نژاد را نسبت به دولت های گذشته نمایان می سازد.

نماینده مردم استان هرمزگان در ادامه خواستار نظارت دولت بر مدیران استانی این منطقه شد و افزود:بعضا عملکرد برخی از مدیران در استان هرمزگان باعث می شود تا پروژه های دولت در این استان معطل بماند لذا توجه دولت به این موضوع قطعا به اجرای مصوبات سرعت خواهد بخشید.

 

*بزرگراه تبریز ورزقان محصول سفر استانی رئیس جمهور بر استان آذربایجان شرقی

همچنین نماینده مردم ورزقان و عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اشاره به آثار مثبت سفر استانی رئیس جمهور به استان آذربایجان شرقی گفت: راه اندازی کارخانجات مربوط به صنایع مس، ذوب آهن، پالایش و اسید سولفوریک و همچنین احداث بزرگراه تبریز ورزقان از جمله آثار و نتایج سفر استانی رئیس جمهور به استان آذربایجان شرقی است.

رضا علیزاده نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با اشاره به تاثیرات مثبت سفرهای استانی رئیس جمهور و هیئت دولت اظهارداشت:سفرهای استانی رئیس جهور علاوه بر اینکه دولت را با مشکلات استانها آشنا می کند آثار عمرانی، اقتصادی، روانی و سیاسی مثبتی نیز به دنبال دارد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تصریح کرد:سفرهای استانی رئیس جمهور منجر به ارتباط نزدیک مسئولین ملت و خوش بینی و امیدواری مردم نسبت به بهبود وضعیت شهر و زندگی شان خواهد شد.

وی با اشاره به مصوبات دولت در حوزه انتخابیه اش در زمینه های عمران ، فرهنگی و صنعتی خاطرنشان کرد:‌راه اندازی کارخانجات مربوط به صنایع مس، ذوب،‌پالایش و اسید سولفوریک از جمله پروژه های در دست احداث در راستای سفرهای استانی رئیس جمهور به استان آذربایجان شرقی می باشد.

علیزاده کلنگ زنی بزرگراه تبریز- ورزقان، نوار مرزی را از دیگر پروژه های عمرانی در راستای سفرهای استانی رئیس جمهور عنوان کرد و افزود:‌احداث سد و توسعه راههای بین روستایی از دیگر پروژه های در حال انجام در مناطق محدوده آذربایجان شرقی است که تماما نمود بارز همت و تلاش روز افزون رضایتمندی وضعیت شهرها و استانهای مختلف کشور است.

 

*بسیاری از مصوبات دولت در خراسان رضوی اجرایی شده است

در ادامه نماینده خراسان رضوی تربت جام با مثبت ارزیابی کردن سفرهای استانی احمدی نژاد گفت: بسیاری از مصوبات دولت در خراسان رضوی اجرایی شده و یا در حال اتمام است همچنین این سفرها در امر محرومیت زدایی و تعادل بخشی در جامعه بسیار موثر واقع شده است.

غلامرضا اسدالهی نماینده مردم خراسان رضوی تربت جام در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با مثبت دانستن سفرهای استانی رئیس جمهور افزود:سفرهای استانی یک ایده نو و جدید از سوی دولت احمدی نژاد بود که برای اولین بار در کشور اجرایی شد و عملکردی خوب و مثبتی را نمایان ساخت.

وی همچنین خاطرنشان کرد:رئیس جمهور و وزرا با سفر به شهرستانها و مناطق محروم به طور عینی و ملموس با مشکلات و دغدغه های مردم آن مناطق روبرو می شوند و البته این حرکت در جهت هر چه بهتر رفع شدن آن مشکلات تاثیر بسزایی دارد لذا این حرکت دولت عدالت محور احمدی نژاد قابل تقدیر و تشکر است.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در ادامه تصریح کرد:با توجه به تعطیلی مجلس و اینکه نمایندگان در حوزه های انتخابیه خود حضور دارند نمایندگان این فرصت کافی را برای ارزیابی عملکرد دولت خدمتگزار در خصوص سفرهای استانی داشتند که بنده نیز به عنوان نماینده خراسان رضوی و تربت جام دستاوردهای سفر استانی احمدی نژاد و هیئت همراه را مورد بررسی قرار داده ام.

نماینده خراسان رضوی تربت جام در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت:اجرای سفرهای استانی در امر محرومیت زدایی و تعادل بخشی در جامعه موثر بوده و در حد بالایی توانسته به شعار عدالت محوری احمدی نژاد جامه عمل بپوشاند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در ادامه افزود:سفرهای استانی در رفع معضل مناطق محروم بسیار موثر و مناطق کم توسعه را به سوی توسعه یافتگی سوق داده است و در توسعه یافتگی کشور بسیار امیدوار کننده بوده است.

 

*اعطای مجوز جهت بهره برداری از آبهای زیرزمینی مهمترین دستاورد سفر رئیس جمهور به استان چهار محال و بختیاری

همچنین نماینده مردم اردل و فارسان در مجلس شورای اسلامی راه اندازی واحدهای آب معدنی تاسیس کارخانجات تجهیزات ماشین آلات، چهار خطه شدن راه های استان، و اعطای مجوز برداشت آب بیشتر از آبهای زیر زمینی به عنوان مهمترین پروژه های بهره برداری شده در راستای سفر استانی رئیس جمهور به استان چهار محال و بختیاری اعلام کرد.

نور الله حیدری دستنایی نماینده مردم اردل ، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با اشاره به دستاوردهای مثبت سفرهای رئیس جمهور و هیئت همراه به استانهای مختلف کشور اظهارداشت:سفرهای استانی رئیس جمهور در مجموع اثرات و تبعات مثبت اقتصادی فرهنگی اجتماعی سیاسی زیادی برای مردم استانهای مختلف کشور داشته است.

عضو کمیسیون آموزش مجلس مصوبات حوزه صنعت را مهمترین نتایج سفر رئیس جمهور به استان چهار محال و بختیاری ارزیابی و تصریح کرد:‌راه اندازی واحدهای آب معدنی در برخی شهرکها تاسیس کارخانجات تجهیزات ماشین آلات از جمله پروژه های در حال اجرای استان چهار محال و بختیاری است.

وی چهار خطه شدن راه ها را یکی از عوامل خروج استان متبوعش از بن بست و دیگر پروژه مثبت سفر استانی رئیس جمهور دانست و ادامه داد:توسعه باغات و ‌آبزیان و صنایع غذایی از دیگر پروژه های در حال اجرا پس از سفر استانی رئیس جمهور به استان چهار محال و بختیاری است.

وی فرصتهای شغلی در قالب طرح های زودبازده و به بهره برداری رسیدن برخی مشاغل خانگی و فنی و حرفه ای را ازدیگر نتایج سفر استانی رئیس جمهور به استان فوق الذکر عنوان کرد و افزود:اعطای مجوز برداشت آب بیشتر از آبهای زیر زمینی دیگر دستاورد مثبت سفر رئیس جمهورو هیئت همراه برای این استان بوده است.

حیدری دستنایی در خاتمه ابراز امیدواری کرد:در دور سوم سفر رئیس جمهور و هیئت دولت قطعا شاهد کاهش فاصله بین استان های محروم و برخوردار خواهیم بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet