هدر موبایل
1389/05/20 10:38:00
سرویس سیاسی
عضو برجسته ائتلاف کردستان عراق اعلام کرد:

بی‌تاثیر بودن اقدامات آمریکایی‌ها در حل اختلافات سیاسی عراق

**یکی از اعضای برجسته ائتلاف کردستان عراق اعلام کرد دیدارها و پیشنهادهای آمریکایی‌ها برای تشکیل دولت جدید در عراق و حل اختلافات سیاسی میان احزاب پارلمانی بی‌نتیجه بود.

به گزارش خانه ملت به نقل از پایگاه خبری اصوات العراق، " فریاد راوندزی" از اعضای ائتلاف کردستان عراق پیشنهادهای آمریکا برای تسریع در تشکیل دولت جدید را بی اثر خواند.

بر اساس این گزارش، راوندوزی تاکید کرد، تنها کسی که می تواند اختلافات سیاسی احزاب را حل کند مرجعیت شیعیان عراق است.

راوندزی افزود: تجربه به ما نشان داده است که مرجعیت شیعیان عراق هر گاه خواسته است به حل مشکلات سیاسی کمک کند پیشنهادهای ایشان مقبول و مورد احترام همه بوده است.

وی اضافه کرد: مرجعیت شیعیان عراق می تواند اختلافات سیاسی که اکنون میان احزاب شیعه عراق، دولت قانون و ائتلاف ملی عراق بوجود آمده است را حل کند.

عضو برجسته ائتلاف کردستان عراق افزود: آمریکا همیشه به صورت غیر مستقیم در امور داخلی عراق دخالت می کنند ولی پیشنهادهایشان هیچگاه موثر نبوده است.

از زمان برگزاری انتخابات پارلمانی در عراق اختلافات بسیاری میان احزاب پارلمان بوجود آمده است که تشکیل دولت جدید در این کشور را به تاخیر انداخته است.

ائتلاف ملی عراق به ریاست" عمار حکیم" و دولت قانون به ریاست "نوری مالکی" بعد از انتخابات ائتلاف شیعیان عراق را تشکیل دادند ولی به دلیل مخالفت حزب حکیم با نخست وزیری مجدد مالکی و پافشاری مالکی بر این امر حزب حکیم، چندی پیش گفتگوهایش را با مالکی متوقف کرد که این اقدام به تشدید اختلافات سیاسی انجامید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet