هدر موبایل
1389/05/20 18:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
حیدری:

کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهارات وزیر اطلاعات را بررسی می‌کند

**سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه تاکنون مستنداتی از جنگ نرم در مدارس و آموزش و پرورش ارائه نشده است، گفت: کمیسیون آموزش و تحقیقات در اولین جلسه خود این موضوع را مطرح خواهد کرد.

نورالله حیدری نماینده مردم اردل و فارسان و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس در خصوص اظهارات اخیر وزیر اطلاعات مبنی بر پروژه‌های دشمن برای جنگ نرم، اظهار داشت: رویکرد استکبار با توجه به تجربه‌ای که در کشورهای مختلف و ایران پیش از انقلاب وجود دارد در عرصه جنگ نرم است.

وی ادامه داد: یکی از محفل‌های ورود برای این رویکرد، مدارس و دانشگاه‌ها هستند که شکل ورود آن به صورت حرکت دقیق و خزنده است که طرفدار آمریکا و بهایی‌بودن خود را به صورت عریان مطرح نمی‌کند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: این حرکت در ابتدا به صورت غیرمستقیم و در عرصه آموزش و پرورش و محتوای کتاب‌ها درسی است و با هدف اجیر کردن عده‌ای که یا زمینه لازم را دارند و یا دارای بنیان‌های اعتقادی ضعیفی هستند، تلاش می‌کند.

وی این حرکت خزنده را هم در درون مؤسسات دولتی و هم غیر دولتی دانست و افزود: ابتدا در قالب طراحی برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری و مفاهیم سرود وارد می‌شوند و بعد از جذب نیرو بر روی مبانی اعتقادی شبهاتی را مطرح می‌کنند.

حیدری این شبهات را در قالب ایجاد تزلزل اعتقادی و فکری در بنیان‌های تشیع‌گرایی دانست و اظهار داشت: به تدریج از طریق مشوق‌ها، مسافرت‌ها، دادن پول و برگزاری اردوهای مختلف این افراد را تبدیل به سربازهایی می‌کنند که در خدمت اهداف پلید فرهنگی استکبار هستند.

وی با بیان اینکه این فعالیت‌ها در حال حاضر فراگیر و جدی نیست، تأکید کرد: با این وجود باید مراقب بود چرا که این فعالیت‌ها به صورت تدریجی انجام می‌شوند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها را در خط مقدم این حرکت توصیف کرد و افزود: چنانچه مجلس کوتاهی و قصوری از طرف وزارت آموزش و پرورش و سایر نهادها در این زمینه مشاهده کند، وارد عرصه خواهد شد.

وی تصریح کرد: با وجود اینکه دولت اصولگرا و مدافع ارزش‌هاست اما این امکان وجود دارد در لایه‌هایی از دولت عناصری باشند که کوتاهی کنند.

حیدری با تأکید بر اینکه مسئله‌ای مهم‌تر از حفظ نظام وجود ندارد، تصریح کرد: اگر در بحث مبارزه فرهنگی اعتباری مورد نیاز باشد اختصاص خواهیم داد.

وی ادامه داد: با درایت‌های رهبری، فداکاری ملت، معلمان فرهیخته و اساتید در این جنگ هم مثل جنگ‌ها و تهاجماتی که دشمن تاکنون داشته پیروز خواهیم شد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه بیشترین دقت باید در حوزه کتاب‌های مربوط به اقلیت‌های مذهبی و تألیف کتب معارف اسلامی، تاریخ و به طور کلی علوم انسانی باشد، یادآور شد: در حوزه علوم انسانی بعضی از انحرافات را با اعلام اینکه اشتباه چاپی رخ داده است سرپوش می‌گذارند که نمونه آن در کتب معارف اسلامی و تاریخ است.

وی با بیان اینکه در حوزه مسابقات و کنکور شاهد تخلفات و گزارش‌هایی بوده‌ایم، تصریح کرد: در حوزه تهاجم فرهنگی که وزیر اطلاعات نیز در جمع رؤسای مناطق و ادارات کل آموزش و پرورش سراسر کشور مطرح کرد تاکنون مستندی به کمیسیون آموزش مجلس ارائه نشده است.

حیدری در خاتمه متذکر شد: در اولین جلسه هفته آینده که روز یکشنبه تشکیل می‌‌شود این موضوع مطرح خواهد شد تا گزارش مستندی از حوزه آموزش و پرورش گرفته شود و در صورت لزوم برخوردهای لازم را انجام خواهیم داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet