شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/20 18:33:00
سرویس سیاسی
با وجود مخالفت با انرژی صلح آمیز هسته‌ای ایران

بررسی لایحه تاسیس چند نیروگاه هسته‌ای جدید در پارلمان انگلیس

**در حالیکه انگلیس از جمله مخالفان اصلی استفاده ایران از انرژی صلح آمیز هسته ای است، وزیر انرژی این کشور، برای ارائه توضیحاتی به نمایندگان در خصوص تاسیس چند نیروگاه هسته‌ای، به پارلمان رفت.

به گزارش خانه ملت به نقل از بی.بی.سی، پارلمان انگلیس در حال بررسی لایحه پیشنهادی وزیر انرژی این کشور برای تاسیس چند نیروگاه هسته ای جدید برای تامین نیاز داخلی به انرژی است.

بر اساس این گزارش، "کریس هون" وزیر انرژی بریتانیا که برای توضیح این لایحه به پارلمان رفته بود به نمایندگان گفت: مکان سنجی اولیه برای تاسیس این نیروگاه های هسته ای انجام شده و در صورت تصویب پارلمان، برق تولیدی آنها باید تا سال 2018 وارد مدار شود.

وی همچنین افزود: دولت  هیچ گونه یارانه ای برای تاسیس نیروگاه های برق هسته ای جدید در نظر نگرفته و این نیروگاه ها توسط بخش خصوصی ساخته خواهند شد.  

وی گفت: من فکر نمی کنم هیچ کدام از شما مخالف استفاده از انرژی هسته ای برای تولید برق باشید، بویژه در شرایطی که قیمت نفت و گاز در حال افزایش است و سرمایه گذاری برای این طرح ها نیز توسط بخش خصوصی انجام خواهد شد.

وزیر انرژی انگلیس افزود: انرژی هسته ای یک انرژی پاک است که به جلوگیری از تغییرات آب و هوایی نیز کمک خواهد کرد.

دولت انگلیس در حالی به دنبال ساخت نیروگاههای جدید هسته ای است که مقامات این کشور از مخالفان اصلی استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای برای تولید برق در کشورهایی نظیر  ایران هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet