هدر موبایل
1389/05/21 09:58:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیته تحقیق و تفحص از واردات دام زنده:

مجوز واردات دام زنده صادر نشده است

**رییس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی تهران از واردات دام زنده و کشتار آن در روزهای آتی خبر داده است، این در حالی است که نماینده عضو کمیته تحقیق و تفحص از واردات دام زنده تاکید کرد: با شروع کار تحقیق و تفحص از واردات دام زنده هیچ مجوزی جهت واردات دام زنده از مرزهای کشور صادر نخواهد شد.

"قاسم محمدی" نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: با آغاز به کار کمیته تحقیق و تفحص از وادرات دام زنده، به دلیل مسایل و مشکلات بهداشتی، به جهاد کشاورزی، بخش خصوصی و نهادهای دیگر مجوز واردات دام زنده داده نمی‌شود.

وی ادامه داد: واردات دام زنده و کشتار آنها در مرزها، خلاف روند کار تحقیق و تفحص از واردات دام زنده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، منابع طبیعی و آب با بیان اینکه برای تنظیم بازار در ماه رمضان گوشت قرمز وارد کشور می‌شود، تصریح کرد: هرساله برای تنظیم قیمت گوشت در ماه رمضان واردات گوشت قرمز داریم؛ اینکه می‌گویند واردات دام زنده صورت گرفته است قانونی نیست.

وی ادامه داد: مجوز جدیدی برای واردات دام زنده از مرزهای کشور صادر نشده است و احتمال دارد خبری که رییس اتحادیه فروشندگان گوشت تهران داده است به قراردادهای قبلی بر می‌گردد.

محمدی با بیان اینکه البته تا جایی که در خاطر دارم قرار دادی از قبل باقی نمانده است، افزود: تا جایی که در خاطرم هست قراردادی از  قبل از آغاز کار تحقیق و تفحص باقی نمانده است، با این حال احتمال می‌دهم واردات جدید در ادامه قراردادهای قبلی است.

فرهاد باقری معین رییس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی تهران پیش از این گفته است: هم اکنون با وارد کردن گوشت از سیستان و بلوچستان و همچنین قرقیزستان ثبات نسبی در بازار حاکم است و امیدواریم با ورود گوشت پاکستانی و کشتار دام‌ های وارد شده شاهد کاهش قیمت‌ها نیز باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet