انتخابات ریاست جمهوری
1386/05/09 11:52:00
سرویس صحن
تذکرات کتبی نمایندگان :

هفت نماینده خواستار جلوگیری از افزایش لغو پروازها و تاخیرهای طولانی هواپیمایی شدند

هفت نماینده طی یک تذکر کتبی به وزیر راه و ترابری، جلوگیری از افزایش لغو پروازها و تاخیرهای طولانی پروازهای داخلی و خارجی و لطمات و خسارات مادی و روحی به مسافران و رفع نارضایتی و بی اعتمادی مردم را خواستار شدند.

تذکرات امروز سه شنبه نمایندگان که توسط غلامعلی حدادعادل رئیس مجلس قرائت شد به شرح ذیل می باشد:

رضایی از مسجد سلیمان به وزیر نفت،جلوگیری از هزینه‌های تبلیغاتی انتخابات شوراها و مجلس از طریق منابع شرکت‌های تابعه و به وزیر کار و امور اجتماعی تسریع در اجرای طرح‌های مصوب فنی و حرفه‌ای شهرستان مسجد سلیمان و لعالی.

جعفری از گچساران به وزیر صنایع و معادن،رفع بلاتکلیفی و راه اندازی کارخانجات شیرآلات نفت و گاز گچساران با توجه به گذشت چند سال و به وزیر بازرگانی، رفع بلاتکلیفی اداره بازرگانی شهرستان گچساران با توجه به گذشت دو سال.

زادسر از جیرفت و عنبرآباد به وزیر کشور، تعیین تکلیف فرمانداری جیرفت و رسیدگی به چگونگی استعفاء فرماندار آن و رعایت پاسخگویی صحیح معاون سیاسی استاندار کرمان به پرسش خبرنگاران و سوء استفاده انتخاباتی از موقعیت حقوقی و دولتی.

یحیی زاده از تفت و میبد به وزیر کشور، ضرورت تسریع در ارائه طرح جامع تقسیمات کشوری با توجه به تاخیر یک و نیم ساله و پرهیز از هر تصمیم مغایر ماده 73 برنامه چهارم توسعه.

دینی از اهر و هریس به وزیر کشور، لزوم طرح ارتقای سطح منطقه اهر در هیات دولت با توجه به وعده رئیس جمهور در جمع مردم.

ناصری و قاسمی از بابل به وزیر کشور، تبدیل فرمانداری شهرستان بابل به فرمانداری ویژه با توجه به جمعیت پانصد هزار نفری.

سروری از تهران به وزیر کشور، تسریع در انتصاب فرماندار و شهردار اسلام شهر.

بهرامی احمدی از رفسنجان به وزیر راه و ترابری، تخصیص اعتبار لازم برای ساخت جاده بافت - نوق - رفسنجان.

کریمیان از سردشت و پیرانشهر به وزیر راه و ترابری، بررسی علت کم کاری در انجام وظایف محوله در شهرستان‌های سردشت و پیرانشهر.

سیدهاشمی از مراغه و عجب شیر و اسماعلیلی از هشترود به وزیر راه و ترابری، اصلاح زیرگذرهای آزاد راه زنجان - تبریز از سرچم تا بستان آباد و نصب تابلوهای بزرگ برای رفع سردرگمی رانندگان.

شجاع پوریان از بهبهان، دانشیار از بندر ماهشهر، سودانی از اهواز، جبارزاده از تبریز، علیخانی از قزوین، صدیقی از بناب و جلودار زاده از تهران به وزیر راه و ترابری، جلوگیری از افزایش لغو پروازها و تاخیرهای طولانی پروازهای داخلی و خارجی و لطمات و خسارات مادی و روحی به مسافران و رفع نارضایتی و بی اعتمادی مردم.

مطورزاده از خرمشهر به وزیر راه و ترابری، رسیدگی به وضعیت انحصاری در رده بندی و نظارت بر ساخت شناورها.

کارخانه‌ای از همدان به وزرای نیرو و جهاد کشاورزی، اقدام لازم برای مهار و بهره برداری از آب‌های سطح دشت‌های فامنین، قهاوند و بخش مرکزی با توجه به مشکل دسترسی به‌ آب‌های زیرزمینی جهت مصارف کشاورزی.

علیخانی از بویین زهرا و آوج به وزیر جهادکشاورزی، لزوم جابجایی مدیر اداره منابع طبیعی شهرستان بویین زهرا طبق توافقات قبلی با رئیس سازمان منابع طبیعی کشور.

ملکی از مشکین شهر به وزیر جهاد کشاورزی، عدم پایبندی وزیر به قول داده شده خود بر اجرایی کردن مصوبه دولت مبنی بر واگذاری بخشی از زمین‌های منابع طبیعی به مردم شهرستان مشکین شهر.

عباسپور از ارومیه به وزیر آموزش و پرورش، رسیدگی به هزینه خلاف قانون و اعتبارات سازمان آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی به مبلغ 2 میلیارد و 700 میلیون تومان از محل تجهیز مدارس و سرانه دانش آموزی.

طلایی نیک از بهار و کبودرآهنگ، شهبازخانی و زمانی از ملایر، فضلعلی از تویسرکان و کاویانی از نهاوند به وزیر آموزش و پرورش، جلوگیری از انحلال کلاس‌ها و مدارس برخی از روستاهای شهرستان‌های کبودرآهنگ، بهار، ملایر، تویسرکان و نهاوند در استان همدان.

حاجی بابایی از همدان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی،تسریع در اجرای طرح‌های پردیس سینمایی و مجتمع فرهنگی همدان.

دانشیار از بندر ماهشهر به وزیر مسکن و شهرسازی، تاخیر در واگذاری زمین به متقاضیان مسکن در ماهشهر، امیدیه، هندیجان، بندر امام و گسترش نگران کننده حاشیه نشینی و تصرفات در اراضی دولتی.

نژاد فلاح از ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد به وزیر مسکن، ضرورت ایجاد ایستگاه مترو در تقاطع کروان چهار باغ و به وزیر نیرو جلوگیری از قطع مکرر برق در شهرستان‌های ساوجبلاغ، نظرآباد و بخش چندار و روستاهای تابعه و به وزیر رفاه و تامین اجتماعی، تسریع در شبانه روزی نمودن درمانگاه رضوان شهرستان نظرآباد و به وزیر بهداشت و درمان،تسریع در صدور مجوز بیمارستان تامین اجتماعی در شهرستان ساوجبلاغ.

فرهنگی از تبریز، اسکو و آذرشهر به وزیر بهداشت و درمان،ضرورت تجدیدنظر در امر مجوز ورود بدون تعرفه مواد اولیه آنتی بیوتیک‌ها با وجود تهدیدات موجود و آتی و تاثیر آن بر تولیدات داخلی.

رهبر از اصفهان به رئیس جمهور، تعیین تکلیف صدها خانه در اصفهان که هرگونه دخل و تصرف در آنها توسط سازمان میراث فرهنگی ممنوع گردیده است.

امامی راد از کوهدشت به رئیس جمهور، دستور رسیدگی به ضعف عملکرد مدیرکل تربیت بدنی استان لرستان.

میرتاج الدینی از تبریز، اسکو و آذرشهر به وزیر امور خارجه، اعتراض به دولت کره جنوبی نسبت به اقدام خصمانه آن کشور در اعلام نمودن ایران به عنوان کشورهای خارج از محدوده.

میرتاج الدینی و نعمت زاده از تبریز، اسکو و آذرشهر و سوادکوه به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، تشکیل جلسات شورای عالی زیست فناوری و پیگیری موضوع با توجه به تبعات منفی عدم تشکیل جلسات.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet