انتخابات ریاست جمهوری
1386/05/09 11:54:00
سرویس صحن

طهماسبی در نطق پیش از دستور: سهمیه بندی بنزین حاصل دوراندیشی مجلس و شجاعت دولت بود

نماینده مردم سروستان اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین را نتیجه دوراندیشی و خیراندیشی مجلس هفتم و شجاعت دولت نهم دانست.

زین‌العابدین طهماسبی، نماینده مردم سروستان، چهارمین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی در ابتدا درگذشت عالم ربانی آیت‌الله مشکینی، رئیس مجلس خبرگان رهبری را به مردم ایران و مقام معظم رهبری تسلیت گفت.

وی با اشاره به مسئله سهمیه‌بندی بنزین اظهار داشت: اگر چه بحث استفاده بهینه از سوخت سال‌ها است که مورد بحث و نقادی دولت‌ها و صاحب‌نظران اقتصادی و اجتماعی بوده است، اما آنچه که جرأت حضور عملی در این میدان پرفراز و نشیب را داشت دوراندیشی و خیراندیشی مجلس هفتم و شجاعت دولت نهم بود که توانست مسیر طولانی حرف تا عمل را یک شبه پیموده و این دارو هر چند به ظاهر تلخ، صدها درمان و شفا برای مردم کشور به دنبال خواهد داشت.

نماینده مردم سروستان بیان داشت: اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین عوارضی برای مردم از جمله کشاورزان و دامداران را در پی داشته است، ولی همه این امر برای خیرخواهی و دلسوزی است و تلاش خواهد شد که هر چه زودتر عوارض این امر با تعامل مجلس و دولت برطرف شود.

وی از تحلیل‌گران و صاحب‌نظران خواست بخش خالی لیوان را با بخش پر آن به طور همزمان و یکسان ببینند تا با فراهم شدن بهتر مناسب بتوان شاهد چیدن میوه شیرین این اقدام عظیم اقتصادی در دهه سوم انقلاب باشیم.

طهماسبی تصریح کرد: دولت نهم اقدامات بی‌نظیری را در بخش‌های مختلف انجام داده است که از آن جمله می‌توان دفاع جانانه از حقوق هسته‌ای ملت ایران،‌کاهش نرخ سود بانک‌ها، اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین اشاره کرد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات مهم دولت که موجب خوشحالی مردم و نمایندگان است مصوبه هیئت دولت در تصویب برخی فرمانداری‌های ویژه و ارتقاء بخش به شهرستان و دهستان به شهر در نقاط مختلف کشور بوده است.

نماینده مردم سروستان همچنین با اشاره به برخی مشکلات شهرستان سروستان خواهان رسیدگی سریع به حل این مشکلات شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet