خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/07/17 09:03:09
سرویس استان ها
جاسمی:

راه اندازی پالایشگاه آناهیتا تا 250 هزار شغل را ایجاد می‌کند

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس گفت: در چند ماه آینده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا پروژه راه اندازی پالایشگاه آناهیتا را آغاز می‌کند که راه اندازی این پالایشگاه تا ۲۵۰ هزار شغل را ایجاد می‌کند.
راه اندازی پالایشگاه آناهیتا تا 250 هزار شغل را ایجاد می‌کند نماینده مردم کرمانشاه در مجلس گفت: در چند ماه آینده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا پروژه راه اندازی پالایشگاه آناهیتا را آغاز می‌کند که راه اندازی این پالایشگاه تا 250 هزار شغل را ایجاد می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201803100149499880.jpg راه,اندازی,پالایشگاه,آناهیتا,تا,250,هزار,شغل,را,ایجاد,می‌کند Icana

سیدقاسم جاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص راه اندازی پالایشگاه آناهیتا کرمانشاه، اظهارداشت: با توجه به جلسات متعددی که در چند سال اخیر برگزار شد، از زمان فرماندهی سردار عبداللهی در قرار گاه سازندگی خاتم الانبیاء، بنا بر این بود که با همکاری و تعامل وزارت نفت، پالایشگاه نفت کرمانشاه در فضایی تعاملی راه اندازی شود.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: پس از آنکه سردار محمد به فرماندهی این قرار گاه رسید، بازهم تلاش کردیم تا راه اندازی پالایشگاه کرمانشاه توسط قرارگاه دنبال شود، پس از رایزنی‌های فراوان با مسئولان مختلف مقرر شد تا قرار گاه سازندگی خاتم الانبیاء راه اندازی این پروژه را برعهده گیرد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: جلسات فراوانی با فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا، مقامات و مسئولان کشوری صورت گرفته تا این پروژه مهم استان کرمانشاه هر چه سریعتر اجرائی شود.

وی در تشریح اقداماتی که برای اجرائی شدن این پروژه طی شده است، افزود: این پروژه باید توسط شستا و صندوق بازنشستگی انجام می‌شد زیرا حدود 30 درصد از مالکیت این پروژه به نام شستا بود و بیش از 30 درصد آن متعلق به صندوق بازنشستگی و وزارت نفت بود، اما با رایزنی‌های صورت گرفته قرارگاه خاتم‌الانبیاء سهم نهادهای دیگر را خریداری کرد و سپس پالایشگاه آناهیتا راه اندازی شود.

جاسمی با بیان اینکه پس از اتمام ساخت پالایشگاه ستاره خلیج فارس، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا پروژه ساخت پالایشگاه آناهیتا را راه اندازی می‌کند، ادامه داد: اقدامات اداری لازم انجام شده و ساخت و ساز پالایشگاه آناهیتا در چند ماهه آینده شروع به کار می‌کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: در توافقات انجام شده مقرر شد تا در مدت زمانی 3 ساله این پالایشگاه راه اندازی شود و از 5 هزار تا 250 هزار نفر اشتغال زایی می‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet