fa پارتی بازی‌ها و استخدام های غیرقانونی ادامه یابد حاجی بابایی را استیضاح می کنیم عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از اقدام غیرقانونی وزیرآموزش و پرورش مبنی بر استخدام ۵ هزارمعلم قرآن و۱۵هزارنیروی خدماتی خبرداد و گفت: اگر وزارت‌خانه از این اقدام خود عقب نشینی نکند؛ با آغاز به کار مجدد مجلس، پیگیر اسیضاح وزیر آموزش وپرورش خواهم بود. 7/17/2012 2:42:00 PM 7/17/2012 2:42:00 PM Icana http://media.icana.ir//image/2011/04/2220_orig.jpg http://media.icana.ir//image/2011/04/2220_orig.jpg Icana
Icana.ir
جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۵
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter Telegram
ثروتی مطرح کرد:

پارتی بازی‌ها و استخدام های غیرقانونی ادامه یابد حاجی بابایی را استیضاح می کنیم

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از اقدام غیرقانونی وزیرآموزش و پرورش مبنی بر استخدام ۵ هزارمعلم قرآن و۱۵هزارنیروی خدماتی خبرداد و گفت: اگر وزارت‌خانه از این اقدام خود عقب نشینی نکند؛ با آغاز به کار مجدد مجلس، پیگیر اسیضاح وزیر آموزش وپرورش خواهم بود.
سه‌شنبه 27 تیر 1391 ساعت 15:25
پارتی بازی‌ها و استخدام های غیرقانونی ادامه یابد حاجی بابایی را استیضاح می کنیم

موسی‌الرضا ثروتی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به استخدام 20 هزار نفر در آموزش وپرورش، تصریح کرد: در زمان استخدام نیروهای حق‌التدریس‌، آموزشیاران و نیروی‌های شرکتی حمیدرضا حاجی بابایی وزیر آموزش ‌وپرورش با هر اقدامی همواره مخالفت می‌کردند و معتقد بود این افراد باید از طریق امتحان و گزینش نیروهای برجسته جذب این وزارتخانه شوند اما حالا آقای وزیر برخلاف نظر خود عمل کرده است.

نماینده مردم  بجنورد٬ مانه٬ جاجرم و سملقان در مجلس شورای اسلامی‌ ادامه داد: این ۲۰هزار نفر درحالی به استخدام آموزش وپرورش در آمده‌اند که نه آگهی در این زمینه منتشر شد و نه از آن‌ها امتحان و مصاحبه‌ای به عمل آمده است. در استان ما هر کدام از روسای آموزش وپرورش اقوام و آشنایان خود را استخدام کرده‌اند که از نتایج رفتار وزیر محسوب می شود.

وی با بیان اینکه مردم به این استخدام‌های غیرقانونی اعتراض دارند، افزود: در همین ارتباط با اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مذاکراتی داشته‌ام، حتی در صحن مجلس نیز تذکراتی را به وزیر داده‌ام و کار به سوال نیز کشیده شد.

این نماینده مجلس نهم بیان کرد:  در روزهای گذشته تعدادی از طلبه‌های علوم قرآنی فارغ‌التحصیل حوزه علمیه نزد من آمدند و به شدت نسبت به این مساله گله داشتند.

ثروتی با تاکید بر غیر قانونی بودن رفتار وزیر، گفت: با معاون منابع انسانی رئیس جمهور هم دراین زمینه صحبت کردیم و آنان نیز این اقدام را غیرقانونی دانستند و گفتند این موضوع را به وزیرآموزش و پرورش ابلاغ می‌کنیم.

وی یادآور شد: اگر وزارت‌خانه از این اقدام خود عقب نشینی نکند با آغاز به کار مجدد مجلس به‌طور جدی پیگیر استیضاح وزیر آموزش وپرورش خواهم بود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه نمایندگان دیگر هم به استیضاح وزیرآموزش و پرورش رای می‌دهند، توضیح داد: نمایندگان به من قول داده‌اند که اگر وزیرآموزش وپرورش این ۲۰هزار استخدام خلافی راکه انجام داده و در اصلاح و چاچوب قانون عمل نکند؛ استیضاح وزیر را امضا می‌کنند.

در واکنش به این موضوع، حمیدرضا حاجی بابایی وزیر آموزش وپرورش در افتتاحیه بیست و نهمین اجلاس روسای آموزش و پرورش سراسر کشور که در محل مرکز همایش‌های رازی برگزار شده بود، گفت: اگر کسی ادعایی دارد؛ از من یک نامه یا دستوری مبنی بر اینکه شخصی را به این سیستم آورده‌ام آن را برای چاپ به روزنامه‌ها تحویل دهد‌.

وی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش از پارتی بازی‌ها زمین گیر شده، افزود‌: معلم باید براساس آزمون به سیستم آموزش و پرورش ورود پیدا کند به طوری که هر تیمی بتواند در آموزش و پرورش مشغول به کار شود نه هر کسی که در آن قدرتمند‌تر است‌. ‌

متاسفانه دریک سال پایانی دولت دهم برخی از مسئولان دولتی بصورت غیرقانونی اقدام به جذب و استخدام افراد سفارش شده از سوی جریانی خاص در وزارتخانه ها و سازمانهای دولتی می کنند.

سال گذشته نیز اقدام غیر قانونی وزیر راه و شهرسازی در استخدام یکی از نزدیکان رئیس جمهور در این وزارتخانه باعث تذکر نمایندگان ملت به نیکزاد و معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور شد.

پایان پیام

ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

fa Icana

استفاده از این مطالب فقط با ذکر منبع "خانه ملت" مجاز است

Icana.ir ۲۰۱۷ ©

Powerd By : Tasvirnet
PC